Poważny wypadek trzech samochodów przed Świerzną

Dziś, około godziny 13:20 na drodze wojewódzkiej nr 451 pomiędzy Oleśnicą a Bierutowem, na wysokości miejscowości Świerzna, doszło do bardzo poważnego wypadku drogowego. Zderzyły się tam trzy samochody osobowe a dwie osoby zostały ciężko ranne. W akcji ratunkowej uczestniczyły dwa zastępy oleśnickiej Straży Pożarnej, zespół Ratownictwa Medycznego z Sycowa, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz patrol Policji.

Najciężej ranna osoba została przetransportowana do jednego z wrocławskich szpitali przez śmigłowiec, który wylądował w pobliżu miejsca zdarzenia. Drugi poszkodowany, również ciężko, trafił do placówki medycznej karetką pogotowia. Obu osobom na miejscu wypadku pomocy udzielali początkowo Strażacy a następnie załoga karetki Pogotowia.

Droga relacji Oleśnica- Bierutów jest nadal całkowicie zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy i kieruje nimi kierowców. Mundurowi pracujący na miejscu zdarzenia ustalają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku. Z naszych informacji, do zdarzenia doszło najprawdopodobniej z winy kierującego pojazdem marki Audi, które na łuku drogi zjechało na przeciwległy pas ruchu i zderzyło się z prawidłowo jadącym Oplem. Ten miał na sam koniec uderzyć jeszcze w Peugeota.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eucorargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 07 06 – Volkswagen Crafter |ZRM (P) | SPR Syców

-Eurocopter EC135 Ratownik-13 – LPR Wrocław

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.