Poważny wypadek pod Twardogórą – FOTO, WIDEO

Tuż przed godziną 16:00, SK KP PSP w Oleśnicy otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Drogoszowice (gm. Twardogóra). Na miejsce niezwłocznie zadysponowano 2 zastępy z JRG Oleśnica oraz zaalarmowano jednostkę OSP KSRG Twardogóra, która wyjechała w sile dwóch zastępów. Do zdarzenia udały się również 2 zespoły Ratownictwa Medycznego oraz patrole policji.

[huge_it_slider id=”66″]

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów i rozpoznaniu sytuacji stwierdzono, że w zdarzeniu udział biorą dwa pojazdy osobowe, w których łącznie podróżowało 5 osób. Cztery z nich są poszkodowane, w tym jedna jest nieprzytomna. Do czasu dojazdu zespołów Ratownictwa Medycznego na miejsce zdarzenia pomocy oraz wsparcia psychicznego udzieli ratownicy OSP.

Po przybyciu na miejsce karetek pogotowia osoby poszkodowane zostały przekazane pod opiekę ratowników medycznych a następnie po zaopatrzeniu na miejscu, zostały przetransportowane do szpitali.

Droga w obu kierunkach jest zablokowana. Na miejscu nadal trwają działania. Jezdnia w tym miejscu jest pokryta warstwą śniegu i lodu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń przybyłych na miejsce zdarzenia policjantów komisariatu w Twardogórze, kierujący Volkswagenem Golfem, jadąc od strony Twardogóry, na łuku drogi wpadł w poślizg a następnie zjechał na przeciwległy pas drogi. Tam zderzył się z prawidłowo jadącym od strony Oleśnicy BMW X3.

Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP i wsparcia psychicznego  poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów i instalacji gazowej oraz kierowaniu ruchem. Na miejscu nadal pracują 2 zastępy z OSP Twardogóra. Policja wyznaczyła objazd. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-GCBA 5/32 Scania P410 |519[D]61| OSP KSRG Twardogóra

-GCBA 4/32 Mercedes Atego |519[D]65| OSP KSRG Twardogóra

-Volkswagen Crafter ZRM (S)D 07 03 SPR Syców

-Volkswagen Crafter ZRM (P)D 07 02 SPR Oleśnica

-Hyundai i30 KP Twardogóra

WIDEORELACJA

 

4 myśli na temat “Poważny wypadek pod Twardogórą – FOTO, WIDEO

 • 7 stycznia 2017 o 19:42
  Permalink

  Tak tylko chciałbym zwrócić uwagę z tego co wiem zastęp z Twardogóry Scania to GCBA a nie GBA pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2017 o 20:35
  Permalink

  I znowu to samo zacznijcie sypac drogi to niebedzie tylu wypadkow

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.