Poważny wypadek pod Jenkowicami- FOTO, WIDEO

W dniu dzisiejszym (10.VI.16), około godzimy 11:00 do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na skrzyżowaniu między Jenkowicami a Dobrzeniem. Na miejsce zostały zadysponowane 3 zastępy z JRG Oleśnica, zastęp z OSP KSRG Ligota Polska, 5 zespołów Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji ruchu drogowego.

13 (Large)

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu biorą udział dwa pojazdy, Mercedes Vito i Toyota Yaris, oba samochody znajdują się poza drogą, w jednym z nich uwięzione są dwie osoby oraz łącznie poszkodowanych zostało 4 podróżujących. Na miejsce początkowo został również zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który ostatecznie został zawrócony.

23 (Large)

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, ruch zablokowany oraz w obu pojazdach odłączono akumulatory. Z uwagi na niewystarczającą ilość karetek pogotowia na miejscu, pomocy osobom poszkodowanym wraz z ratownikami medycznymi udzielali ratownicy PSP. Po dotarciu kolejnych zespołów na miejsce ranni zostali przekazani pod opiekę załóg ambulansów i przetransportowani do szpitali w Oleśnicy, Wrocławiu i Trzebnicy.

19 (Large)

Działania na miejscu trwają do chwili obecnej. Przybyła na miejsce policyjna grupa dochodzeniowo- śledcza prowadzi czynności dochodzeniowe na miejscu zdarzenia. Technik kryminalistyki, który również przybył na miejsce ma za zadanie wykonać dokumentację fotograficzną, szkice oraz pomiary miejsca zdarzenia. Droga nadal jest nieprzejezdna, kierowcy poruszający się w tym rejonie muszą liczyć się z utrudnieniami.

4 (Large)

Działania zastępów na tą chwilę polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osób zakleszczonych przy pomocy narzędzi hydraulicznych, ewakuacji poszkodowanych z pojazdów, udzieleniu im pomocy medycznej i wsparcia psychicznego oraz odłączeniu akumulatorów.

26 (Large)

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że do zdarzenia miało dojść podczas gdy kobieta kierująca osobową Toyotą jadącą od strony Jenkowic nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony Dobroszyc Mercedesowi, w wyniku czego ten uderzył w kierowany przez kobietę pojazd. Siła uderzenia była tak duża, że oba pojazdy znalazły się około 30 metrów poza drogą od skrzyżowania. Dokładne przyczyny i okoliczności będzie wyjaśniało policyjne dochodzenie.

11 (Large)

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-GCBA 8+4/60 SCANIA G480 |511[D]25| JRG Oleśnica

-SLRd Volkswagen T4 |519[D]42| OSP KSRG Ligota Polska

-Volkswagen Crafter ZRM (P5)* SPR Oleśnica

-Mercedes Sprinter ZRM (S1)* SPR Oleśnica

-Volkswagen Crafter ZRM (P8) SPR Twardogóra

-Volkswagen Crafter ZRM (S2) SPR Syców

-Mercedes Sprinter ZRM (P41) PR Wrocław

-Renault Master APRD WRD KPP Oleśnica

-Citroen Berlingo GD-Ś KPP Oleśnica

 

WIDEORELACJA

PONIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ

5 myśli na temat “Poważny wypadek pod Jenkowicami- FOTO, WIDEO

 • 10 czerwca 2016 o 16:45
  Permalink

  Z oleśnicy P to widzę sprintera rezerwowego a nie craftera, karetka z PR Wrocław (oddział Trzebnica) to P41, a nie P42. Scania to 8+4 a nie 6+8

  Odpowiedz
  • 11 czerwca 2016 o 01:25
   Permalink

   To źle widzisz. Sprinter – S, żółty Crafter – P.

   Odpowiedz
 • 11 czerwca 2016 o 01:33
  Permalink

  Ekipy z pogotowia świetnie ubrane… Każdy ch*j na swój strój. Niech se jeszcze jeden koszulę hawajską ubierze, a inny siatkowy podkoszulek. Wtedy będzie super. Wydaje mi się, że obowiązują jakieś normy odnośnie ubioru członków ZRM, czyż nie?

  Odpowiedz
 • 11 czerwca 2016 o 08:30
  Permalink

  Pytanie laika – w jakim celu do wypadku drogowego zadysponowano GCBA?

  Odpowiedz
  • 11 czerwca 2016 o 13:58
   Permalink

   GCBA zostało przedysponowane z zapoznania z obiektem z uwagi na pełną obsadę i aby nie tracić czasu na powrót do jednostki i przesiadanie się na średni samochód. Zastęp 511-22 wyjechał jedynie z kierowcą i dowódcami.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.