Poważny wypadek na S8- FOTO, WIDEO

Dzisiaj (11.VII.16), kilka minut po godzinie 7:00 do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie S8, między węzłami Oleśnica Północ (Gęsia Górka) a Oleśnica Wschód (Cieśle). Na miejsce niezwłocznie zostały zadysponowane 3 zastępy z JRG Oleśnica, 3 zespoły Ratownictwa Medycznego, policyjna „drogówka”, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz zarządca drogi.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu udział biorą dwa pojazdy- osobowy oraz cysterna- marki Mitsubishi Carisma i Renault Magnum, samochód osobowy znajduje się na dachu a w pojeździe znajdują się osoby poszkodowane.

W wyniku zdarzenia trzy osoby doznały obrażeń ciała, w jedna w stanie ciężkim została przetransportowana śmigłowcem szpitala. W osobówce wskutek zderzenia, uszkodzeniu uległ zbiornik paliwa, które rozlało się na sporej powierzchni jezdni. Wyciek został zabezpieczony przy pomocy piany gaśniczej oraz sorbentu.

Na czas akcji ratowniczej oraz czynności wykonywanych przez policyjną grupę dochodzeniowo- śledczą, droga była całkowicie zablokowana, na niej wylądował również helikopter LPR. Śmigłowiec przetransportował najciężej ranną, do jednego ze szpitali we Wrocławiu.

Około godziny 10:00, droga została odblokowana, ruch odbywa się jednym pasem. Działania zastępów PSP polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuowaniu osób z pojazdu, udzieleniu KPP i wsparcia psychicznego poszkodowanym, pomocy w ich transporcie do karetek pogotowia oraz śmigłowca, odłączeniu akumulatora, neutralizacji wycieków przy pomocy sorbentu oraz piany gaśniczej oraz zabezpieczeniu lądowiska helikoptera. Strażacy na miejscu pracują do chwili obecnej.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że do zdarzenia doszło na skutek wtargnięcia na jezdnie psa. Na jego widok kierowca osobówki nagle zaczął hamować, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg. W jego tył uderzyła również cysterna, następnie po odbiciu od barier energochłonnych, pojazd przewrócił się na dach. Samochód do góry kołami pokonał jeszcze około 15 metrów, po czym zatrzymał się na pasie awaryjnym.

Sprawca zdarzenia- średniej wielkości pies- poniósł śmierć pod kołami Mitsubishi. Nie wiadomo jak znalazł się na tak ruchliwej trasie możliwe, że ktoś tamtędy przejeżdżający porzucił go na drodze a może przyszedł z pobliskich zabudowań. Jego właściciela oraz dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia będzie wyjaśniało policyjne dochodzenie.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-SLRr Tata Xenon |511[D]91| JRG Oleśnica

-SlRr Mitsubishi L200 |511[D]92|

-Volkswagen Crafter ZRM (S) SPR Oleśnica

-Volkswagen Crafter ZRM (S) SPR Syców

-Mercedes Sprinter ZRM (P) SPR Oleśnica

-Eurocopter EC-135 Ratownik-13 LPR Wrocław

-Fiat Doblo Służba Drogowa

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-KIA Ceed KP-I KPP Oleśnica

-Citroen Berlingo KPP Oleśnica

-Nissan NV200 GDDKiA

WIDEORELACJA

PONIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ

[huge_it_slider id=”4″]

Jedna myśl na temat “Poważny wypadek na S8- FOTO, WIDEO

  • 11 lipca 2016 o 12:17
    Permalink

    Pies leżał dokładnie na tej drodze juz wczoraj około 21 i nikt go nie posprzątal. Możliwe ze leżał przez noc lub zwyczajnie kolejny wbiegł.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.