Poważny wypadek na S8 – FOTO, WIDEO

Około godziny 20:00 do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem 4 pojazdów, na 64-kilometrze trasy S8, w kierunku Warszawy. Z uzyskanych informacji wynikało iż jeden z samochodów dachował a jego kierowca jest zakleszczony a pojeździe. Na miejsce niezwłocznie zadysponowane zostały 2 zastępy z JRG Oleśnica, dwa patrole Policji a także zespół Ratownictwa Medycznego z Twardogóry. Dodatkowo zaalarmowana została jednostka OSP KSRG Ligota Polska, która wyjechała do zdarzenia w sile jednego zastępu.

Po dojeździe pierwszych zastępów Straży Pożarnej na miejsce i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu udział bierze jeden pojazd, marki BMW, który znajduje się poza drogą na dachu. W pojeździe znajdowała się kierująca go kobieta, która została poważnie ranna. Po dalszym rozpoznaniu ustalono, ze kilkadziesiąt metrów dalej doszło do kolejnego zdarzenia drogowego, w którym udział biorą cztery pojazdy. Na szczęście nikomu z podróżujących nic się nie stało.

Ratownicy PSP przystąpili do ewakuacji poszkodowanej kobiety z pojazdu oraz udzielania jej kwalifikowanej pierwszej pomocy i wsparcia psychicznego. Opiekę nad poszkodowaną Strażacy sprawowali przez około 20 minut. Dopiero po tym czasie na miejsce dotarł podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego z Twardogóry. Ratownicy długi czas przebijali się przez kilkukilometrowy korek.

Poszkodowana kobieta trafiła pod opiekę załogi karetki Pogotowia Ratunkowego, która udzieliła jej specjalistycznej pomocy medycznej. Następie poszkodowana trafiła do szpitala przy ulicy Fieldorfa we Wrocławiu  gdzie udzielona jej została dalsza pomoc. Jej stan jest ciężki lecz stabilny.

Działania zastępów Straży Pożarnej trwały ponad godzinę i polegały na: zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP i wsparcia psychicznego poszkodowanej kobiecie a także odłączeniu akumulatora w pojeździe.

Na miejscu czynności nadal prowadzą Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oleśnickiej Komendy a także grupa dochodzeniowo – śledcza. Mundurowi aktualnie ustalają dokładne przyczyny i okoliczności obu zdarzeń. Wstępnie ustalono, że kierująca „beemką” mogła zasnąć za kierownicą. A jak było na prawdę to wyjaśni dochodzenie.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-GBA 2.5/16 Mercedes Atego |519[D]41| OSP KSRG Ligota Polska

-D 07 04 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Twardogóra

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-Fiat Doblo Patrol-S8

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.