Poważny wypadek na DK 25. Osobówka uderzyła w drzewo

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 17:40, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy odebrał zgłoszenia o wypadku na drodze krajowej nr 25. Jedno z nich mówiło o tym, że samochód osobowy uderzył w drzewo a następnie zaczął się palić. Na miejsce zostały niezwłocznie zadysponowane trzy zastępy z JRG Oleśnica a także zastęp z OSP Sokołowice. Do zdarzenia udał się także zespół Ratownictwa Medycznego i patrol Policji.

Po dotarciu pierwszego zastępu na miejsce stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Opel Astra z przydrożnym drzewem. We wnętrzu pojazdu uwięziony został nieprzytomny kierowca. Wkrótce na miejsce dotarł zadysponowany zastęp OSP, a tuż po nim kolejni Strażacy oleśnickiej JRG. Mundurowi przystąpili do uwalniania poszkodowanego kierowcy. Równolegle prowadzone były działania medyczne, w ramach których Ratownicy Straży udzielali pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie.

Po ewakuacji rannego na zewnątrz został wstępnie zaopatrzony, a po chwili przekazany przybyłemu na miejsce zespołowi Ratownictwa Medycznego. Mężczyzna był cały czas nieprzytomny. Z naszych informacji wynika, że doznał poważnych obrażeń. Został przetransportowany przez karetkę do jednego z wrocławskich szpitali.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, mężczyzna poruszał się pojazdem Opel Astra drogą krajową nr 25 w kierunku Oleśnicy, od strony Międzyborza. Na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu a następnie pobocze, gdzie padł do rowu. Pojazd poruszając się z dużą prędkością ściął znaki drogowe a następnie z impetem uderzył w jedno z przydrożnych drzew. Nad samochodem najprawdopodobniej uniosła się para z uszkodzonej chłodnicy, która sprawiła wrażenie rozpoczynającego się pożaru, co skutkowało jeszcze poważniej brzmiącym zgłoszeniem, jakie wpłynęło do oleśnickich służb.

Działania Straży Pożarnej na miejscu wypadku trwały blisko dwie godziny. Mundurowi poza zabezpieczeniem miejsca zdarzenia, udzieleniem pomocy poszkodowanemu i ewakuacją go z wraku zajmowali się także kierowaniem ruchem. Ten odbywał się wahadłowo. Po zakończeniu działań przez zastępy PSP i OSP na miejsce przybyły dodatkowe siły Policji, która rozpoczęła oględziny miejsca zdarzenia. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności wypadku. Działania Mundurowych trwają do chwili obecnej.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-GCBA 8+4/60 Scania G480 |511[D]25| JRG Oleśnica

-GBA 2.5/15 Star 244 |517[D]42| OSP Sokołowice

-D 01 09 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

-Volkswagen Caddy WP-I KPP Oleśnica

-Hyundai i20 WK KPP Oleśnica

-Opel Astra KPP Trzebnica [technik kryminalistyki]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.