Poważny wypadek dwóch Volkswagenów na S8

Dziś, około godziny 13:15, na 66 kilometrze drogi S8 doszło do zdarzenia drogowego. Wypadkowi uległy tam dwa osobowe Volkswageny Passaty. Jeden z nich miał dachować w przydrożnym rowie. Informację o zdarzeniu otrzymała dyżurna Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy, która zadysponowała na miejsce dwa zastępy z oleśnickiej JRG a także zastęp z OSP KSRG Ligota Polska. Do zdarzenia udał się również policyjny patrol Ruchu Drogowego.

Po dojeździe pierwszego zastępu na miejsce i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu udział biorą dwa pojazdy marki Volkswagen, pomiędzy którymi doszło do najechania na tył. Jeden z nich po zderzeniu wylądował w przydrożnym rowie, a drugi blokował jeden pas w kierunku Warszawy. Podróżująca nim trzyosobowa rodzina trafiła do szpitala.

Do czasu dojazdu karetki Pogotowia Ratunkowego osobom poszkodowanym pomocy udzielali Ratownicy Straży Pożarnej. Działania zastępów skupiły się również na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach.

Po chwili dwa zastępy zostały przedysponowane do innego zdarzenia, do którego ponownie doszło na tym samym pasie, lecz kilkaset metrów wcześniej. Na miejscu pozostał zastęp z OSP KSRG Ligota Polska, który do chwili obecnej zabezpiecza miejsce wypadku.

Na miejscu obecny jest patrol Policji Wydziału Ruchu Drogowego. Ze wstępnych ustaleń wiadomo, że młoda kobieta kierująca czarnym Volkswagenem poruszała się z prędkością około 200 kilometrów na godzinę (!) i nie zauważyła jadącego przed nią starszego Passata, w wyniku czego najechała na jego tył. Zielony Volkswagen po zderzeniu uderzył w bariery oddzielające pasy ruchu, natomiast czarny wpadł na skrajne bariery, przez które przeleciał, wpadł do rowu a tam dachował. Dokładne przyczyny i okoliczności będą jednak ustalane w prowadzonym postępowaniu. Na miejscu ruch odbywa się jednym pasem.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-GBA 2.5/16 Mercedes Atego |519[D]41| OSP KSRG Ligota Polska

-D 07 04 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Twardogóra

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-Fiat Doblo Patrol-S8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.