Poważne zderzenie dwóch motocykli. W akcji śmigłowiec ratowniczy

Dzisiejszego wieczoru, około godziny 20:10, oleśnickie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch motocykli oraz samochodu osobowego, na drodze wojewódzkiej nr 340 pomiędzy Dąbrową a Dobroszycami. Na miejsce niezwłocznie udały się zastępy Straży Pożarnej, ekipy Pogotowia Ratunkowego, w tym śmigłowiec, a także patrole Policji.

Jako pierwsi na miejsce dotarli Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oleśnickiej Komendy. Mundurowi przystąpili do udzielania pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, którą kontynuowali z przybyłymi po chwili Strażakami JRG Oleśnica. Jak się okazało, stan jednego z rannych motocyklistów był ciężki. Doznał on urazu czaszkowo- mózgowego oraz ogólnych obrażeń. Przez cały czas był nieprzytomny. Drugi mężczyzn miał więcej szczęścia. Doznał urazu kończyny i kręgosłupa.

Przybyły na miejsce zespół podstawowy wrocławskiego Pogotowia Ratunkowego przejął od Strażaków lżej rannego mężczyznę. Drugi motocyklista trafił pod opiekę ekipy śmigłowca LPR. Po kilkunastu minutach wspólnej akcji ratunkowej służb udało się ustablizować jego stan a następnie przetransportować do maszyny. Ta po chwili odleciała z rannym do wrocławskiego szpitala przy ul. Fieldorfa.

Na miejscu nadal pracują służby. Mundurowi prowadzą czynności wyjaśniające, mające na celu ustalenie przyczyn i okoliczności zdarzenia. Wstępnie wiadomo, że do zdarzenia miało dojść podczas wyprzedzania się motocyklistów. Najprawdopodobniej wtedy doszło do kontaktu pomiędzy jednośladami, co przyczyniło się do utraty kontroli nad pojazdami. Z nieoficjalnych informacji wiemy iż motocykliści mieli się ze sobą ścigać, w związku z czym poruszali się ze znaczna prędkością. Ruch na DW 340, pomiędzy Dąbrową a Nowosiedlicami, jest całkowicie zablokowany.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 08 30 – Mercedes Sprinter |ZRM (P)| PR Wrocław

-Eurocopter EC-135 |Ratownik 13| LPR Wrocław

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-Opel Astra PP Dobroszyce

-Kia Venga KPP Oleśnica

-Opel Astra KPP Trzebnica [technik kryminalistyki]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.