Powalone drzewo na Wrocławskiej – FOTO, WIDEO

Dzisiaj (14.VII.16), chwilę przed godziną 15:00 do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o powalonym drzewie, które upadło na samochody, przy ulicy Wrocławskiej 12. Na miejsce został zadysponowany jeden zastęp z JRG Oleśnica.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że pod wpływem silnego wiatru, przechyleniu uległa sporych rozmiarów akacja, która oparła się na jednym z zaparkowanych pod nią pojazdów. Na miejsce polecono zadysponowanie dodatkowych SiŚ w postaci drabiny Iveco Magirus oraz patrolu policji celem ustalenia właścicieli samochodów.

Powiadomieni przez policję oraz sąsiadów właściciele pojazdów znajdujących się pod drzewem, przeparkowali samochody w bezpieczne miejsce. Po długim czasie oczekiwania na właściciela ostatniego samochodu-Volkswagena Caddy- na którym oparło się drzewo okazało się, że ten przybył bez kluczyków. Podjęto decyzję o odciągnięciu samochodu przy pomocy wyciągarki elektrycznej. Po usunięciu wszystkich pojazdów ze strefy niebezpiecznej, przystąpiono do wycinania drzewa przy pomocy piły spalinowej.

Działania zastępów na miejscu trwały ponad 2 godziny i polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odciągnięciu zaparkowanego pojazdu przy pomocy wyciągarki elektrycznej oraz usunięciu drzewa przy pomocy piły spalinowej oraz linki ratowniczej. Miejsce zostało przekazane zarządcy, który dokończył usuwanie zagrożenia.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-SD 42 Iveco Magirus |511[D]51| JRG Oleśnica

-Fiat Ducato WP-I KPP Oleśnica

WIDEORELACJA

PONIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ

[huge_it_slider id=”7″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.