Potrącenie w Smardzowie i interwencja helikoptera LPR

W dniu dzisiejszym (09.VI.16), około godziny 10:00 do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie od dyżurnej Pogotowia Ratunkowego, o konieczności zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca LPR w Smardzowie. Na miejsce zostały wysłane 2 zastępy z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej.

5 (Large)

Helikopter medyczny przyleciał do mężczyzny, który został potrącony na parkingu jednego z zakładów w Smardzowie. Jego stan wymagał natychmiastowego transportu do specjalistycznej placówki, doznał on urazu wielonarządowego.

3 (Large)

Początkowo z uwagi na brak dokładnych informacji gdzie śmigłowiec wyląduje, jeden zastęp udał się na boisko w Smardzowie- miejsce gminne, natomiast drugi pozostał w bliskości miejsca wypadku. Ostatecznie pilot zdecydował się przyziemić na drodze technicznej biegnącej wzdłuż starej „ósemki”, niespełna 100 metrów od miejsca zdarzenia.

4 (Large)

Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do śmigłowca, po czym ten ponownie wzniósł się w powietrze i odleciał w kierunku Wrocławia. Prawdopodobnie miejscem docelowym jest wrocławski szpital przy ulicy Kamieńskiego.

6 (Large)

Na miejscu potrącenia pracuje policyjny patrol ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Kierowcą pojazdu, jednej z firm kurierskich, który potrącił mężczyznę jest młoda kobieta. Prawdopodobnie nie zauważyła ona mężczyzny, który wtargnął pod jej pojazd podczas cofania, w wyniku czego uderzyła w niego a następnie wpadł on pod samochód i był wleczony blisko 50 metrów po drodze.

7 (Large)

Działania zastępów zostały zakończone po około 45 minutach a polegały na: zabezpieczeniu lądowiska od dostępu osób trzecich i pojazdów oraz pomocy w transporcie poszkodowanego.

8 (Large)

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-Mercedes Sprinter ZRM (S) SPR Oleśnica

-Eurocopter EC1350 Ratownik13 LPR Wrocław

-Alfa Romeo WRD KPP Oleśnica

-Citroen Berlingo KPP Oleśnica

START ŚMIGŁOWCA Z MIEJSCA ZDARZENIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.