Potrącenie rowerzysty na Dobroszyckiej. Na drogach panują trudne warunki!

Dzisiejszego wieczoru, tuż po godzinie 21:00, oleśnickie służby otrzymały zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty, do jakiego miało dojść na ulicy Dobroszyckiej. Z przekazanych informacji wynikało, że samochód osobowy potrącić miał około 50-letniego mężczyznę poruszającego się rowerem, wskutek czego ten wpadł do przydrożnego rowu i doznał obrażeń. Na miejsce niezwłocznie udali się Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego a także specjalistyczny zespół Ratownictwa Medycznego.

Jako pierwsi na miejscu pojawili się Policjanci, którzy potwierdzili treść zgłoszenia. W przydrożnym rowie znajdował się mężczyzna, który podczas poruszania się rowerem potrącony został przez kierującego Fordem. Rowerzysta doznał obrażeń, a do momentu dojazdu karetki, pomocy udzielali mu świadkowie zdarzenia a także Mundurowi. Po dotarciu Ratowników na miejsce pacjent został wstępnie zaopatrzony a następnie wspólnymi siłami ewakuowany do karetki. Mężczyzna trafi do szpitala.

Wstępnie wiadomo jedynie, że doszło do zdarzenia z udziałem rowerzysty oraz kierującego pojazdem marki Ford Connect. Warto dodać, że mężczyzna posiadał odblaskową kamizelkę. Prawdopodobnie do wypadku przyczyniły się bardzo niekorzystne warunki panujące na drogach. Pada intensywnie deszcz wraz ze śniegiem ograniczając widoczność, a temperatura mokrej jezdni waha się w okolicach 0°C. Dokładny przebieg wypadku jest ustalany przez obecnych na miejscu Mundurowych. Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się bez większych utrudnień.

Na miejscu:

-D 01 09 – Volkswagen Crafter |ZRM (S) | SPR Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.