Potrącenie pieszego na drodze do Boguszyc. Na ratunek ruszył śmigłowiec LPR

Tuż po północy, na drodze z Oleśnicy do Boguszyc, niedaleko wiaduktu nad trasą S8, doszło do wypadku drogowego. Samochód osobowy marki Peugeot potrącił idącego jezdnią mężczyznę. Na miejscu pojawił się specjalistyczny zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrole Policji. Na ratunek poszkodowanemu udał się również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Poszkodowany mężczyzna został przewieziony karetką na boisko w Smardzowie. Tam bowiem znajduje się miejsce gminne, a tylko na takim może nocą lądować śmigłowiec. Jego lądowanie zabezpieczały dwa zastępy z JRG Oleśnica. Jak się okazało, chwilę przed podejściem do lądowania. pilot zrezygnował z lotu. Przyziemienie uniemożliwiały niekorzystne warunki atmosferyczne.

W związku z powrotem śmigłowca do bazy, załoga ambulansu zmuszona była sama przetransportować pacjenta do szpitala przy ulicy Kamieńskiego we Wrocławiu. Jego stan wymagał błyskawicznej hospitalizacji w specjalistycznej placówce.

Na miejscu wypadku pracują Policjanci. Trwają oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdu biorącego w nim udział. Mundurowi ustalają przyczyny i okoliczności potrącenia. Na chwilę obecną nie wiadomo czy pieszy posiadał odblaski.

fot. ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.