Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Dzisiejszego wieczoru (06.XII.16), po godzinie 19:00 lokalne służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o potrąceniu pieszego na skrzyżowaniu ulic Daszyńskiego i Krzywoustego w Oleśnicy. Na miejscu zdarzenia zjawił się zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji.

Jako pierwsi na miejscu zjawili się policjanci wydziału ruchu drogowego, a zaraz po nich podstawowa karetka. Ratownicy przejęli poszkodowaną kobietę od policjantów a następnie przetransportowali ją do oleśnickiego szpitala, z którego potrącona piesza musiała być transportowana do wrocławskiej placówki przy ulicy Kamieńskiego.

Jak wynika z informacji przekazanych przez policjantów prowadzących czynności mające na celu wyjaśnić przyczyny zdarzenia, uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Ze wstępnych ustaleń wynika iż kierująca osobowym Mercedesem starsza kobieta, nie zauważyła przechodzącej po wyznaczonym przejściu kobiety na skutek czego uderzyła w nią. Ta doznała między innymi urazu miednicy i kręgosłupa i złamania ręki.

Na miejscu aktualnie pracują policjanci wydziału ruchu drogowego wyjaśniający przyczyny i okoliczności zdarzania. Wkrótce najprawdopodobniej dojedzie również grupa dochodzeniowo- śledcza, gdyż zdarzenia zakwalifikowane zostanie jako wypadek. Na miejscu panują utrudnienia w ruchu.

Na miejscu:

-Volkswagen Crafter ZRM (P5) SPR Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.