Porywisty wiatr w statystykach PSP

Wczorajszego popołudnia nad powiatem oleśnickim przeszła wichura. Silnie wiejący wiatr dokonał wielu zniszczeń- zrywał dachy cz przewracał drzewa. We współpracy z Komendą Powiatową PSP w Oleśnicy publikujemy dane statystyczne interwencji związanych z porywistym wiatrem.

Strażacy odnotowali łącznie 53 zdarzenia będące stukami wichury. Aż 90% z nich dotyczyło powalonych na drogi lub linie energetyczne drzew. Natomiast 8 interwencji związanych było z zerwanymi dachami z budynków. Do tego typu zdarzeń doszło w Oleśnicy, Gorzesławiu i Radzowicach.

Wyróżniającą się spośród pozostałych, była interwencja Strażaków z JRG Syców. Pomagali oni bowiem rodzinie z Miłowic, gdzie doszło do awarii sieci energetycznej. Bez prądu nie mógł jednak pracować respirator, z którego korzysta chore dziecko. Ratownicy przy pomocy agregatu prądotwórczego zasilali urządzenie do czasu wznowienia dostaw energii.

W działaniach na terenie powiatu wzięły udział wszystkie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej włączone do KSRG a także prawie wszystkie jednostki spoza sytemu. Skutki wichury usuwali również Strażacy z JRG PSP Oleśnica i Syców.

Pomoc merytoryczna- mł. asp. mgr inż. Marcin Purzyński Oficer prasowy KP PSP w Oleśnicy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.