Policyjny pościg i obława za kierowcą Opla Vectry

Dzisiejszego wieczoru, tuz po godzinie 20:00, oleśniccy Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podjęli na terenie miasta próbę zatrzymania do kontroli pojazdu marki Opel Vectra. Jego kierowca pomimo wydawanych przez radiowóz sygnałów świetlnych jak i dźwiękowych, nie zareagował na polecenia Mundurowych i rozpoczął ucieczkę.

Funkcjonariusze ruszyli w pościg za czerwoną osobówką na wrocławskich tablicach rejestracyjnych, informując drogą radiową o tym fakcie swojego dyżurnego. Po chwili do pościgu włączył się drugi patrol oleśnickich Mundurowych, natomiast kilka innych radiowozów zablokowało część możliwych dróg ucieczki. Odbywający się w Oleśnicy pościg przeniósł się na drogę wojewódzką nr 451 a następnie na polne drogi miejscowości Świerzna. Tam wskutek wzbijanego, przez uciekający pojazd, kurzu Policjanci na chwilę stracili z pola widzenia samochód. Po chwili jednak udało się zlokalizować poszukiwanego Opla, wjeżdżającego do pobliskiego lasku. Ten za moment został otoczony przez Mundurowych. Obecnie wszelkie możliwe drogi wyjazdu z kompleksu leśnego są zablokowane przez patrole Policji. Trwa obława za kierowcą Vectry. Na chwilę obecną nie wiadomo z jakiego powodu nie zatrzymał się on do kontroli. Popełnił tym samym przestępstwo, gdyż od około roku czyn ten nie jest traktowany już jako wykroczenie.

 

W przeciwieństwie do innych lokalnych mediów poszukujących na siłę sensacji, w momencie prowadzenia pościgu nie informowaliśmy o powyższym fakcie aby przekazane przez nas informacje nie zostały wykorzystane przez uciekiniera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.