Podwójna czołówka na starej „ósemce”. Cztery osoby ranne po groźnym wypadku w Smardzowie

Około godziny 18:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie o wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych, na drodze pomiędzy Smardzowem a Borową. Z przekazanych informacji wynikało, że w wyniku zdarzenia kilka osób zostało poszkodowanych. Na miejsce niezwłocznie zostały zadysponowane dwa zastępy z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej. Na miejsce udały się również dwa zespoły Ratownictwa Medycznego z Wrocławia, jeden z Oleśnicy a także dwa patrole oleśnickiej Policji.

Po dotarciu zastępów Państwowej Straży Pożarnej na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu biorą udział trzy samochody osobowe, gdzie dwa z nich- Mazda i Toyota- znajdują się na jezdni, natomiast trzeci -Honda- w przydrożnym rowie. Łącznie trzy osoby z dwóch pojazdów zostały poszkodowane. Ratownicy Straży przystąpili do udzielania im pomocy. Po chwili na miejsce dotarły zespoły Ratownictwa Medycznego, które przejęły poszkodowanych.

Jak udało się nam ustalić, do zdarzenia miało dojść podczas wykonywania manewru wyprzedzania przez kierowcę Hondy FR-V. Mężczyzna wyprzedzał ciąg pojazdów, w momencie gdy z naprzeciwka nadjeżdżały poruszające się prawidłowo samochody. Pierwszemu z nich- Oplowi Corsie- udało się uniknąć czołowego zderzenia dzięki ucieczce do rowu. Za moment jednak rozpędzona Honda zderzyła się czołowo z Toyotą i poruszającą się za nią Mazdą. Na sam koniec pojazd sprawcy, siłą uderzenia w Mazdę  odrzucony został poza drogę- do pobliskiego rowu.

Bilans zdarzenia zamknął się jednak na czterech osobach rannych, gdyż w trakcie działań kolejna kobieta zaczęła uskarżać się na dolegliwości. Trzej poszkodowani trafili do wrocławskich szpitali, natomiast jedna osoba została przetransportowana do placówki w Oleśnicy. Droga w miejscu wypadku jest wciąż całkowicie zablokowana. Na miejscu trwają czynności dochodzeniowo – śledcze, mające na celu ustalenie dokładnych przyczyn, okoliczności i przebiegu zdarzenia. Ruch odbywa się poprzez pobliskie parkingi. Na miejscu nadal obecne są zastępy oleśnickiej Straży, zabezpieczające miejsce kraksy.

Siły i Środki:

GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 07 01- Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica*

-D 08 62- Mercedes Sprinter |ZRM (P)| PR Wrocław

-D 08 __- Mercedes Sprinter |ZRM (P)| PR Wrocław

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

-Skoda Yeti WP-I KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.