Pociąg zmiażdżył osobówkę. Tajemniczy wypadek Fiata i składu towarowego w Dąbrowie. Trwają poszukiwania pasażerki samochodu

Około kwadrans przed godziną 1, w obrębie stacji kolejowej Dąbrowa Oleśnicka, doszło do groźnego wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz pociągu towarowego. Fiat Seicento, na oleśnickich tablicach rejestracyjnych, w nieustalonych okolicznościach znalazł się na torowisku a po chwili został staranowany przez nadjeżdżającą lokomotywę.

Na miejsce niezwłocznie zadysponowane zostały służby ratunkowe, które powiadomili świadkowie wypadku. Początkowo do zdarzenia wyjechały 3 zastępy Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Oleśnicy oraz patrol Policji. Niebawem wszystkie siły podmiotów ratowniczych były już na miejscu.

Przybyłe służby zastały na jednym z peronów rozbity samochód marki Fiat Seicento, który uległ zderzeniu z lokomotywą ciągnącą wagony towarowe. Jak udało nam się ustalić, w momencie zdarzenia wewnątrz pojazdu miało nikogo nie być. Kierowca wraz z pasażerką miał zostać ewakuowany na zewnątrz przez świadków zajścia. W chwili dotarcia służb na miejscu jednak nie stwierdzono obecności kobiety, która według relacji kilku osób miała podróżować w pojeździe. Zarządzone zostały poszukiwania, które trwają do chwili obecnej. Strażacy przeczesują pobliskie tereny próbując odnaleźć potencjalną poszkodowaną.

Dokładny przebieg zdarzenia nie jest nam znany. Udało nam się jednak dotrzeć do dwóch nieoficjalnych wersji przebiegu wypadku. Jedna z nich mówi o tym, że osobówka miała zawisnąć na skraju jednego z peronów, natomiast druga o zatrzymaniu się Fiata na środku pobliskiego przejazdu kolejowego. Obie wersje pozbawione są jednak jednoznacznej przyczyny tego, jak pojazd znalazł się w obu opisywanych miejscach. Faktem jest natomiast to, że w momencie wypadku panowała silna mgła, ograniczająca widoczność do nawet 20 metrów. Być może była to jedna z przyczyn, która doprowadziła do zdarzenia.

Na miejsce przybył Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy – bryg. Andrzej Fischer, który przejął dowodzenie nad prowadzonymi działaniami. Aktualnie Strażacy, oprócz poszukiwań zaginionej kobiety, zabezpieczają miejsce wypadku. Obecni Funkcjonariusze Policji oraz grupa dochodzeniowo – śledcza wykonuje oględziny miejsca zdarzenia oraz ustala jego przebieg. Mundurowi przesłuchują także kierowcę Fiata – starszego mężczyznę. Po wykonaniu niezbędnych czynności przez Policję, wezwane na miejsce służby techniczne kolei zajmą się usunięciem wraku z torowiska oraz przywróceniem ruchu pociągów. Obecnie oprócz linii kolejowej zablokowany jest również ruch na drodze wojewódzkiej nr 340 pomiędzy Oleśnicą a Dobroszycami. Wagony składu, który zderzył się z osobówką blokują bowiem pobliski przejazd kolejowy. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.