Pociąg towarowy potrącił pieszą na stacji PKP Oleśnica-Rataje

Około godziny 18:50, na stacji kolejowej Oleśnica – Rataje, doszło do potrącenia pieszej przez pociąg towarowy. Kobieta wraz z mężem oraz znajomą przechodziła przez tory w miejscu niedozwolonym. Piesi ominęli stojący na stacji skład pasażerski relacji Ostrów Wielkopolski – Wrocław Główny, a następnie weszli przed nadjeżdżający z naprzeciwka pociąg towarowy. Kobieta została potrącona przez lokomotywę.

Uczestnicy zdarzenia twierdzili, że nie zauważyli pędzącego składu towarowego. Określili go mianem „pociągu widmo”, gdyż nikt z trójki pieszych miał nie widzieć nadjeżdżającego, po sąsiednim torze, pociągu. Mąż potrąconej, wraz z jej znajomą, mieli zdążyć opuścić torowisko przed przejazdem feralnego składu. To jednak nie udało się kobiecie, która po kontakcie z maszyną doznała obrażeń głowy oraz najprawdopodobniej złamania ręki.

Na miejsce przybył patrol Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego a także specjalistyczny zespół Ratownictwa Medycznego. Załoga ambulansu zaopiekowała się ranną kobietą. Została wstępnie zaopatrzona na miejscu zdarzenia, a następnie trafiła do oleśnickiego szpitala. Na stacji PKP Rataje nadal pracują oleśniccy Mundurowi, którzy ustalają dokładny przebieg wypadku. Ruch na linii kolejowej 766 jest na chwilę obecną całkowicie wstrzymany.

 

Na miejscu:

-D 07 01 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.