Pociąg potrącił młodą kobietę – w stanie krytycznym transportował ją LPR – FOTO, WIDEO

Dziś (28.VIII.16), około godziny 18:00 do WCPR we Wrocławiu wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu kobiety przez pociąg na torowisku niedaleko Dworca Głównego PKP w Oleśnicy. Informacja ta została przekazana do oleśnickich służb ratunkowych. Na miejsce błyskawicznie wyjechał specjalistyczny zespół Ratownictwa Medycznego, stacjonujący kilkaset metrów od miejsca wypadku oraz patrol policji.

7.7 (Large)

Po błyskawicznym dojeździe na miejsce karetki pogotowia i ocenie stanu pacjentki podjęto natychmiastową decyzję o transporcie jej drogą powietrzną do specjalistycznej placówki we Wrocławiu. Około 30-letnia kobieta cały czas była nieprzytomna, doznała wielu poważnych urazów. Doszło między innymi do amputacji urazowej kończyny dolnej, złamania kończyn górnych, uszkodzenia kręgosłupa, urazu śródczaszkowego oraz wielu innych poważnych urazów.

19 (Large)

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przyleciał po pacjentkę wylądował na ulicy Przemysłowej. Stamtąd podjął od oleśnickiego zespołu poszkodowaną kobietę. Została ona przetransportowana do szpitala przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu. Tam lekarze walczą o jej życie.

29 (Large)

Na miejsce zdarzenia pojawiła się policyjna grupa dochodzeniowo- śledcza, funkcjonariusze wydziału kryminalnego, patrol ruchu drogowego, prokurator, funkcjonariusze SOK oraz pracownicy PKP. Miejsce wypadku zostało zabezpieczone. Czynności wykonywał tam technik kryminalistyki, który oprócz sporządzenia dokładnej dokumentacji fotograficznej wykonał szczegółowe szkice oraz pomiary miejsca zdarzenia.

13 (Large)

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć policjanci prawdopodobnie będą zabezpieczali zapisy z monitoringów pobliskich zakładów, w których zamontowane są kamery. Pomoże to w ustaleniu dokładnych okoliczności tego wypadku. Na chwilę obecną nic nie wiadomo odnośnie przyczyn, okoliczności oraz przebiegu wypadku. Jedni z podróżnych mówią, że kobieta przechodziła przez tory a inny, że siedziała na torowisku i słuchała muzyki. Nie wykluczany jest też motyw samobójczy.

6 (Large)

Przez kilka godzin ruch na trasie kolejowej relacji Oleśnica – Wrocław był utrudniony i odbywał się tylko jednym torem. Pasażerom pociągu biorącego udział w zdarzeniu został zapewniony transport zastępczy w postaci kilku autobusów. Pociągiem podróżowało blisko 200 osób.

8 (Large)

Na miejscu:

-Volkswagen Crafter ZRM (S1) SPR Oleśnica

-Eurocopter EC-135 Ratownik-13 LPR Wrocław

-Fiat Ducato WP-I KPP Oleśnica

-KIA Ceed WK KPP Oleśnica

-KIA Venga WK KPP Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-Citroen Berlingo GD-Ś KPP Oleśnica

-Prokurator

-Volkswagen Amarok SOK Oleśnica

-Volkswagen Amarok PKP Oleśnica

WIDEORELACJA

PONIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ

[huge_it_slider id=”21″]

 

8 myśli na temat “Pociąg potrącił młodą kobietę – w stanie krytycznym transportował ją LPR – FOTO, WIDEO

 • 29 sierpnia 2016 o 17:30
  Permalink

  Napiszcie czy żyje i jakie ma obrażenia, wiem, czytałem wcześniejsze wpisy,ale takie rzeczy powinno się aktualizować na bieżąco

  Odpowiedz
  • 29 sierpnia 2016 o 20:02
   Permalink

   Nie posiadamy takich informacji.

   Odpowiedz
  • 4 września 2016 o 10:14
   Permalink

   Żyje i obudziła się źe śpiączki ale nie poznaje ludz

   Odpowiedz
 • 30 sierpnia 2016 o 18:33
  Permalink

  Z tego co mi wiadomo Marlena piła alkohol z jakimś facetem. Usunęła a on ją tam zostawił. Leży teraz pod aparatura pż . Lekarze nie dają jej szans na przeżycie. Jej stan jest bardzo krytyczny.

  Odpowiedz
 • 30 sierpnia 2016 o 18:35
  Permalink

  Te informacje są z drugiej ręki wiec nie wiem ile w tym prawdy

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.