Pociąg osobowy wykoleił się pod Twardogórą

W Grabowie Wielkim (gm. Twardogóra), tuż przed godziną 18:00, na linii kolejowej nr 355 wykoleiła się lokomotywa ciągnąca wagony pasażerskie pełne podróżnych. Na szczęście, wskutek zdarzenia nikt z pasażerów składu relacji Wrocław- Gdynia, nie odniósł obrażeń. Mimo to na miejscu interweniowało kilka zastępów Straży Pożarnej.

Aktualnie okoliczności zajścia są wyjaśniane przez obecnych na miejscu Policjantów oraz służby kolei. Na chwilę obecną przyczyny wykolejenia nie są znane. Z naszych informacji wynika, że na miejscu ma pojawić się również prokurator. Najważniejszym faktem jest jednak to, że obyło się bez osób poszkodowanych. Warto również nadmienić iż w sytuacji gdyby pociąg jechał z większą prędkością, skład najprawdopodobniej spadłby z kilkunastometrowego nasypu, a skutki wypadku byłyby prawdopodobnie tragiczne. Wykolejona lokomotywa zatrzymała się bowiem kilkadziesiąt centymetrów od krawędzi wzniesienia.

Ruch na linii relacji Oleśnica- Ostrów Wielkopolski, pomiędzy stacjami Grabowno Wielkie i Twardogóra, jest wstrzymany. Trwają prace mające na celu przywrócenie kursowania pociągów. To nastąpi jednak najwcześniej po dokonaniu wszelkich oględzin oraz czynności przez Policję a także po zbadaniu miejsca wypadku przez służby kolejowe.

Na miejscu:

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-GCBA 5/32 Scania P410 |519[D]61| OSP KSRG Twardogóra

-GBA 2,5/20 Star 266|517[D]63| OSP Grabowno Wielkie

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

-Hyundai i20 WK KPP Oleśnica

-Citroen Berlingo GD-Ś KPP Oleśnica

-KIA Ceed KP Twardogóra

-Volkswagen Amarok – Straż Ochrony Kolei

-Volkswagen Amarok – PKP

-Ford Transit – PKP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.