Płonął olej w mieszkaniu przy ul. Rycerskiej

Dzisiejszego popołudnia, tuż przed godziną 15:00, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie, mówiące o zadymieniu wydobywającym się z okien mieszkania na parterze budynku wielorodzinnego przy ulicy Rycerskiej. Dyżurny Operacyjny pełniący służbę na Stanowisku Kierowania, zadysponował na miejsce trzy zastępy oleśnickiej z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej. Do zdarzenia udał się również patrol Policji.

Po dotarciu zastępów na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że na patelni pozostawionej na kuchence gazowej płonął olej, który lokatorzy próbowali najprawdopodobniej gasić przy pomocy wody. Działanie takie wiąże się z błyskawicznym powstaniem słupa ognia, i tak prawdopodobnie było w tym przypadku, gdyż znaczna część kuchni została uszkodzona w wyniku działania płomieni. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało.

Obecni na miejscu Strażacy zabezpieczyli pogorzelisko a także sprawdzili pomieszczenia przy pomocy kamery termowizyjnej i detektora wielogazowego. Oba urządzenia nie wykazały żadnego zagrożenia. Mieszkanie zostało oddymione, a po kilkudziesięciu minutach działania zostały zakończone. Obecni na miejscu Policjanci, wykonywali niezbędne czynności skierowane w stosunku do sprawcy powstania niewielkiego pożaru.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GCBA 8+4/60 Scania G480 |511[D]25| JRG Oleśnica

-SD 42 Iveco Magirus |511[D]51| JRG Oleśnica

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.