Płonący samochód zagrażał budynkom Pogotowia Ratunkowego

Dziś, około kwadrans po godzinie 14:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego przy ulicy Ludwikowskiej. Z otrzymanych informacji, między innymi od kierownictwa pobliskiego Pogotowia Ratunkowego, wynikało, że tuż przy zabudowaniach garażowych płonie porzucony przez właściciela pojazd. Na miejsce niezwłocznie udał się pierwszowyjazdowy zastęp oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej. O zdarzeniu powiadomiona została również Policja. 

 Po dotarciu Strażaków na miejsce zdarzenia, w wyniku przeprowadzonego rozpoznania, ustalono, że pożarem w całości objęty jest samochód osobowy marki Daewoo Tico. Ogień zagrażał pobliskiemu budynkowi, a także nagromadzonej stercie opon. Niezwłocznie przystąpiono do podawania prądu wody z szybkiego natarcia. Ogień został dość szybko opanowany i szczęśliwie nie zdążył się rozprzestrzenić. Nikt w wyniku zdarzenia nie został poszkodowany.

Jak udało nam się ustalić, spalony pojazd zaparkowany był w tym miejscu od kilku lat. Jego właściciel miał nie odebrać swojego pojazdu po dokonaniu naprawy w pobliskim warsztacie samochodowym, a wszelkie próby polecenia usunięcia wraku kończyły się niepowodzeniem. Sprawą również zajmowali się oleśniccy Mundurowi, którzy pod wskazanych w dokumentacji pojazdu adresach nie odnaleźli jego właściciela. Przyczyną wybuchu pożaru najprawdopodobniej było podpalenie lub zaprószenie ognia. Sprawą zajęli się obecni na miejscu Policjanci. Działania zastępu PSP na miejscu trwały około godziny. Wrak pojazdu został przekazany protokołem właścicielowi pobliskiego warsztatu. 

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-Volkswagen T6 WP-I KPP Oleśnica 

Jedna myśl na temat “Płonący samochód zagrażał budynkom Pogotowia Ratunkowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.