Plaga nietrzeźwych kierujących! Po pijaku staranował przydrożną latarnię

Dzisiejszego popołudnia, w obrębie ronda 750-lecia Oleśnicy doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Około godziny 18:20 mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Ford Fusion na zjeździe z ronda, wjechał na pobliski chodnik a następnie uderzył w przydrożną latarnię. Kierowca został ranny a na miejsce zostały wezwane służby.

Wkrótce na miejscu pojawili się Strażacy, Policjanci oraz Ratownicy Medyczni. Jak wynika z naszych informacji, kierujący osobówką z powiatu radomszczańskiego miał doznać obrażeń ciała. Trafił pod opiekę zespołu Ratownictwa Medycznego, który po wstępnym zaopatrzeniu przetransportował do go oleśnickiego szpitala celem dalszej diagnostyki. Udało nam się ustalić, iż sprawca zdarzenia miał znajdować się w stanie nietrzeźwości. Wstępne badanie przy pomocy AlcoSensor’a miało wykazać około 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Jest to co najmniej czwarty kierujący, który prowadził swój pojazd w stanie nietrzeźwości zaledwie w przeciągu dwóch dni! W dniu wczorajszym, na ulicy Wojska Polskiego doszło do dwóch kolizji. Obie spowodowali kierowcy znajdujący się w stanie nietrzeźwości. Również wczoraj i również na tej samej ulicy dokonano zatrzymania kolejnego pijanego kierowcy, który miał niemalże wypadać z kabiny swojego samochodu.

Obecnie ruch w obrębie ronda jest częściowo zablokowany. Pracujące na miejscu służby, jak i również uszkodzony Ford, blokują zjazd w kierunku ulicy Rzemieślniczej. Na miejscu czynności prowadzą Policjanci. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze około godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.