PILNE: Poważny wypadek na DK25

Na drodze krajowej nr 25 (352km), na wysokości Drołtowic doszło do zdarzenia drogowego dwóch pojazdów. W jednym z nich uwięziona jest kobieta z urazem kończyn dolnych, trwa jej uwalnianie przy pomocy narzędzi hydraulicznych.

Na miejscu zastępy z JRG Olesnica oraz OSP KSRG Drołtowice, 2 ZRM oraz leci śmigłowiec LPR, który wyląduje przy remizie OSP w Twardogórze. Do zabezpieczenia lądowiska została zaalarmowana twardogórska jednostka.

AKTUALIZACJA- 22:51: Śmigłowiec LPR wylądował na placu przy budynku OSP Twardogóra, 2 zastępy z tamtejszej jednostki zabezpieczały lądowisko dla helikoptera. Kobieta ze złamaniami kończyn oraz prawdopodobnie urazem kręgosłupa będzie transportowana do jednego ze szpitali we Wrocławiu.

W zdarzeniu, które miało miejsce chwilę przed godziną 22:00 brały udział dwa pojazdy. Czołowo zderzyły się Fiat, który wylądował na środku jezdni na dachu oraz Saab, który zakończył podróż w przydrożnym rowie.  Przynajmniej jedna osoba została poszkodowana, została ona wydobyta z pojazdu przy pomocy narzędzi hydraulicznych, pomocy jej udzielali Strażacy oraz załogi karetek pogotowia. Na miejscu pracują zastępy 511-21,22 z JRG Oleśnica, zastęp 512-21 z JRG Syców oraz zastęp 519-85 z OSP KSRG Drołtowice. Droga jest zablokowana w obu kierunkach, na miejscu pracuje policja, która ustala przyczyny i okoliczności zdarzenia.

 

fot. ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.