Pijany Ukrainiec spowodował wypadek na S8 po czym uciekł do pobliskiego lasu

Dzisiejszego popołudnia, tuż przed godziną 18:00, na trasie S8 pomiędzy węzłami Szczodrów i Syców Zachód, na pasie w kierunku Wrocławia doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Poruszająca się z dużą prędkością Mazda 3, kierowana przez obywatela Ukrainy, z impetem uderzyła w tył Fiata Cinquecento. Pojazd ten następnie uderzył w bariery energochłonne, natomiast samochód sprawcy zatrzymał się dopiero na pasie awaryjnym, a on sam podjął ucieczkę z miejsca zdarzenia. Na miejscu interweniowały służby.

Kierowca Mazdy, po zdarzeniu uciekł do pobliskiego kompleksu leśnego, w którym postanowił się ukryć. Sztuka ta jednak mu się nie udała, gdyż po chwili został odnaleziony przez wezwanych na miejsce Policjantów. Mężczyzna został doprowadzony do radiowozu, gdzie przeprowadzone zostało badanie trzeźwości. Jak się okazało, kierujący Mazdą Ukrainiec w momencie zdarzenia był nietrzeźwy. W jego organizmie wykryto około 1.5 promila alkoholu. Za spowodowanie zdarzenia drogowego pod wpływem alkoholu, a także ucieczkę z miejsca zdarzenia, odpowie teraz przed sądem.

Obecni na miejscu Mundurowi wyjaśniali dokładny przebieg i okoliczności zdarzenia. Ruch na trasie w kierunku Wrocławia był przez kilkadziesiąt minut całkowicie zablokowany. Następnie został przywrócony tylko jednym pasem. Jak udało nam się dowiedzieć, poszkodowana jest jedna osoba – kierowca białego Fiata, który miał doznać urazu kręgosłupa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.