Pijany nastolatek bez uprawnień spowodował groźne zdarzenie na Sudoła

Dzisiejszej nocy, około godziny 21:00, na ulicy Sudoła w Oleśnicy doszło do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Samochód osobowy, którym podróżowało kilku młodych ludzi, wskutek nadmiernej prędkości wypadł z drogi a następnie pokonał chodniki po obu stronach jezdni przy okazji taranując przydrożny płot.

Jak ustalili obecni na miejscu Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, osobowy Volkswagen Golf kierowany przez nietrzeźwego 19-latka z dużą prędkością pokonał rondo Jana Pawła II, a po chwili wypadł z drogi, wjechał na chodnik po lewej stronie jezdni po czym uderzył w przydrożne murowane ogrodzenie. Następnie pojazd odbił się od konstrukcji płotu i pokonując ponownie jezdnię z impetem wjechał na chodnik i ścieżkę rowerową po drugiej stronie ulicy. Dopiero tam wskutek z ponownego kontaktu z krawężnikami pojazd wytracił prędkość, a następnie zatrzymał się.

Z informacji jakich uzyskaliśmy wynika, iż kierujący Golfem 19-latek w momencie zdarzenia był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie miało wykazać około 1.3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Za zagrożenie jakie stworzył dla współpasażerów oraz pieszych, którzy w momencie zajścia poruszali się pobliskimi chodnikami, odpowie przed sądem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.