Pięć radiowozów w pościgu za kierowcą srebrnego Golfa. Mundurowym udało się zatrzymać jednego mężczyznę

Około kwadrans przed godziną 21:00 Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pełniący służbę na terenie miasta, poruszając się oznakowanym radiowozem, podjęli próbę zatrzymania do kontroli samochodu osobowego marki Volkswagen Golf. Mundurowi wydali kierującemu pojazdem sygnał do zatrzymania się. Kierowca srebrnego Volkswagena, na trzebnickich tablicach rejestracyjnych, nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe nadawane przez poruszający się za nim radiowóz, brawurową i niebezpieczną jazdą próbował zgubić Mundurowych.

Całość rozpoczęła się w okolicy ulicy Krzywoustego, skąd z dużą prędkością, wykonując wiele niebezpiecznych manewrów, kierujący Golfem skierował się w stronę ulicy M. Reja. Mundurowi przekazując informację o zajściu do Oficera Dyżurnego poprosili o wsparcie innych patroli, raportując na bieżąco położenie ściganego pojazdu. Ten przemieszczał się między innymi ulicą Wałową, Rzemieślniczą, Klonową, Reymonta czy Kościuszki. Na tej ostatniej doprowadził do zderzenia z innym pojazdem uszkadzając go.

Policjanci wykorzystując pojazdy służbowe próbowali zablokować potencjalne drogi ucieczki Volkswagena. Finalnie został on zatrzymany na skrzyżowaniu ulic Słonecznej i Armii Krajowej. W pojeździe znajdowały się najprawdopodobniej dwie osoby i pies. Mężczyźni rzucili się do pieszej ucieczki jednak tuż po chwili jeden z nich został zatrzymany i obezwładniony kilkadziesiąt metrów dalej – w osiedlowym podwórku. Zatrzymany został przetransportowany na oleśnicką Komendę, gdzie prowadzone będą dalsze czynności wyjaśniające. Na miejscu zatrzymania osobówki pracują nadal Mundurowi. Wkrótce rozpocznie się przeszukanie porzuconego samochodu, który następnie zostanie odholowany. W działaniach udział brało co najmniej pięć patroli Policji – byli co Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego, Prewencji, Kryminalnego a także Dzielnicowi.

3 myśli na temat “Pięć radiowozów w pościgu za kierowcą srebrnego Golfa. Mundurowym udało się zatrzymać jednego mężczyznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.