Osobówka wypadła z drogi i uderzyła w drzewo

Tuż po godzinie 20:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym, na drodze powiatowej D1470 w miejscowości Miodary. Z przekazanych informacji wynikało, że samochód osobowy wypadł z drogi a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Na miejsce niezwłocznie została zadysponowana sekcja z JRG Oleśnica a także zaalarmowano jednostkę OSP KSRG Dobroszyce. O fakcie powiadomiono także Pogotowie Ratunkowe oraz Policję.

Po dotarciu pierwszych zastępów na miejsce wypadku ustalono, że w zdarzeniu udział bierze jeden pojazd osobowy marki Honda, który znajduje się na jezdni. Pojazdem podróżował kierowca, który został poszkodowany, w związku z czym przystąpiono do udzielania mu pomocy oraz wsparcia psychicznego. W wyniku uderzenia w przydrożne drzewo jeden z konarów został przewrócony na drogę.

Poszkodowanemu kierowcy osobówki pomocy udzielali Ratownicy PSP i OSP. Następnie, po przybyciu na miejsce zespołu Ratownictwa Medycznego, mężczyzna został przekazany pod opiekę załogi karetki. Następnie przetransportowany został do szpitala. Jak udało nam się ustalić, najprawdopodobniej nie doznał poważniejszych obrażeń.

Obecni na miejscu byli Policjanci dobroszyckiego Posterunku, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia a także ustalali wstępny przebieg wypadku. Jak udało nam się ustalić, młody mężczyzna kierujący Hondą Accord, poruszając się od strony Twardogóry w kierunku Oleśnicy, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie pobocze, gdzie wkrótce uderzył w pobliskie drzewo. Pojazd następnie wytracając prędkość po uderzeniu, powrócił na jezdnię.

Droga przez godzinę była całkowicie zablokowana. Obecnie czynności na miejscu zdarzenia prowadzone są w kierunku kwalifikacji jako wypadek. Trwa ustalanie dokładnego przebiegu oraz okoliczności zajścia. Na miejscu nadal pracują Strażacy oraz Policjanci. Działania ratownicze zostały już zakończone, trwa zabezpieczanie oraz oświetlanie miejsca wypadku.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-GBA 3/36 Scania P320 |519[D]22| OSP KSRG Dobroszyce

-D 07 04 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Twardogóra*

-Opel Astra PP Dobroszyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.