Osobówka wpadła do przydrożnego rowu

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 18:45, na drodze pomiędzy Oleśnicą a Smardzowem, w pobliżu dawnego zajazdu „na Polance”, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Starszy mężczyzna kierujący Volkswagenem UP!, z niewyjaśnionych przyczyn z dużą prędkością zjechał z drogi, przejechał po barierach energochłonnych a następnie wjechał do pobliskiego rowu. Samochód poza drogą pokonał jeszcze odległość około 250 metrów i zatrzymał się dopiero na betonowym przepuście.

Na miejscu interweniował patrol oleśnickich Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wyjaśniali jego dokładny przebieg i okoliczność. Przebadali również 87-letniego kierowcę Volkswagena pod kątem zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna był trzeźwy.

Pojazdem, w momencie zdarzenia, poruszał się jedynie jego kierowca. Mężczyźnie nic się nie stało i nie wymagał pomocy medycznej. Mimo to na miejsce dojechał ambulans stowarzyszenia Służy Ratownicze. Ruch na odcinku drogi, gdzie doszło do zdarzenia, odbywał się bez większych utrudnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.