Opel uderzył w Audi i dachował w przydrożnym rowie

Dziś, tuż przed godziną 14:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie mówiące o wypadku komunikacyjnym, do jakiego miało dojść na drodze pomiędzy Oleśnicą a Ligotą Wielką. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy oleśnickich Strażaków. Do zdarzenia udał się również patrol Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, a także powiadomione zostało Pogotowie Ratunkowe.

Po dotarciu pierwszego zastępu na miejsce zdarzenia, w wyniku rozpoznania ustalono, że w zdarzeniu udział biorą dwa pojazdy – Audi A6 znajdujące się na pasie drogi w kierunku Oleśnicy, a także Opel Astra, który leży poza drogą, w pobliskim rowie, na dachu. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Kobieta kierująca Oplem doznała niegroźnego urazu kończyny górnej. Została zaopatrzona przez Ratowników PSP.

Jak udało nam się ustalić, Opel poruszał się od strony miasta w kierunku Ligoty Wielkiej. Na łuku drogi, kierująca straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, w wyniku czego przekroczyła oś jezdni, uderzając w jadące z naprzeciwka Audi, a następnie „złapała pobocze” i wpadła do przydrożnego rowu po przeciwnej stronie jezdni, gdzie pojazd dachował. Obecni na miejscu Policjanci wyjaśniali dokładny przebieg zdarzenia. Ruch na tym odcinku drogi odbywał się wahadłowo, jednakże bez większych utrudnień. Strażacy oczekują na przybycie zespołu Ratownictwa Medycznego, celem przekazania osoby poszkodowanej.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.