Oleśnickie pogotowie wzbogaci się o dwie nowe karetki

Dwa fabrycznie nowe oraz w pełni wyposażone ambulanse na podwoziu Mercedesa Sprintera najprawdopodobniej trafią do końca roku do oleśnickiego Pogotowia Ratunkowego. Znamy również prawdopodobne rozlokowane nowych karetek w poszczególnych stacjach w powiecie.

O planowanym zakupie 16 karetek przeznaczonych docelowo dla dziesięciu stacji pogotowia na terenie województwa poinformował dziś na swojej stronie internetowej Dolnośląski Urząd Wojewódzki. Obok miast takich jak Wrocław, Wałbrzych, Jelenia Góra, Legnica, Dzierżoniów, Kłodzko, Świdnica, Bolesławiec, Zgorzelec oraz Ząbkowice Śląskie, znalazła się również Oleśnica. Do nieoficjalnych informacji na ten temat dotarł portal Oleśnica998.

Na takim wyeksploatowanym Volkswagenie pracują twardogórscy ratownicy…

Jak ustaliliśmy lokalne Pogotowie Ratunkowe do końca roku najprawdopodobniej wzbogaci się o dwa nowe ambulanse. Będą to najprawdopodobniej Mercedesy Sprintery 319, które mają być w pełni wyposażone w sprzęt ratujący życie. Całość inwestycji ma zostać pokryta ma z budżetu województwa.

…a jeszcze w tym roku mają szansę przesiąść się na takiego Mercedesa.                          

Docelowym miejscem stacjonowania jednego z pojazdów najprawdopodobniej będzie baza w Twardogórze, której ratownicy od wielu lat ratują ludzkie życie na wyeksploatowanym Volkswagenie Crafterze, który otrzymali z sycowskiej stacji pogotowia. Jego wymiana na chwile obecną jest priorytetem. Natomiast drugi z pojazdów, który ma szansę pojawić się w szeregach lokalnego ratownictwa stacjonował będzie w oleśnickiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Jeden z wielu Volkswagenów Crafterów w powiecie- pojazd ten stacjonuje w Oleśnicy.

Flota powiatowego pogotowia składa się z ponad 10 karetek, z czego tylko 4 z nich jeżdżą jako karetki systemowe. Pozostałe stanowią rezerwę na wypadek awarii oraz dowożą pacjentów na badania czy dializy. Bez wątpienia wymiana wyeksploatowanych pojazdów przyczyny się do poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu.

fot. merecedesa- W.Szańkowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.