Oleśnickie Pogotowie otrzyma nową karetkę i sprzęt ratujący życie

Aż 4 miliony złotych Wojewoda Dolnośląski przeznaczył na doposażenie Szpitali i jednostek Pogotowia Ratunkowego z terenu województwa. Wśród dofinansowanych placówek znalazł się również oleśnicki PZS. Do lokalnych Ratowników wkrótce trafi nowiusieńki sprzęt ratujący ludzkie życie. Realizacja zadania ma zakończyć się jeszcze w 2017 roku.

Nowy ambulans, automatyczny masażer a także nowoczesny defibrylator  to sprzęt, na którego zakup zostały przyznane środki dla Powiatowego Zespołu Szpitali. Na chwilę obecną nie są nam znane  plany odnośnie ulokowania nowego pojazdu, jednak dwa najprawdopodobniejsze warianty to wymiana podstawowych karetek ze stacji w Oleśnicy lub Twardogórze.

przedstawiciele dofinansowanych jednostek /fot. DUW

Środki na zakup nowego sprzętu otrzymały jeszcze między innymi: ZOZ w Bolesławcu, ZOZ w Kłodzku, SP ZOZ w Ząbkowicach Śląskich, Wielospecjalistyczny Szpital SP ZOZ w Zgorzelcu, NZOZ Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej i Powiatowe Pogotowie Ratunkowego w Świdnicy, Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze, Pogotowie Ratunkowe w Legnicy, Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu a także Pogotowie Ratunkowe w Wałbrzychu.

fot. ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.