Oleśniccy policjanci w Krakowie

Zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas Światowych Dni Młodzieży to priorytet dla Policji oraz pozostałych służb ratowniczych. W związku z tym, do Krakowa, wraz z policjantami z terenu całego Dolnego Śląska, zostali wysłani funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego z Oleśnicy.

kadr z filmu użytkownika YouTube- „Ratownictwo998”

Oleśniccy mundurowi na zabezpieczenie imprezy udali się dwoma pojazdami- Alfą Romeo i KIĄ Ceed. W kolumnie składającej się z 51 dolnośląskich radiowozów w ostatnim czasie wyruszyli do Małopolski. W tym samym celu wysłane zostały również oddziały prewencji z komend we Wrocławiu i Legnicy.

Na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia, wierni na miejscu mają zagwarantowaną pomoc w postaci 5 śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, około trzystu karetek Pogotowia oraz setek radiowozów Policji i zastępów Straży Pożarnej, co daje kilka, a nawet kilkadziesiąt tysięcy ratowników czuwających nad bezpieczeństwem.

Z terenu całej Polski na zabezpieczenie zostały wysłane spore siły Policji, Pogotowia jak i Straży Pożarnej. Miejmy nadzieję, że całość przebiegnie bez większych incydentów a służby nie będą miały zbyt wiele pracy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.