Ojciec nie żyje. Syn w szpitalu. Śmiertelny wypadek na krajowej 25-tce

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 17:30, na 365 kilometrze drogi krajowej nr 25, doszło do kolejnego już, tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Na wysokości miejscowości Sokołowice, zderzyły trzy pojazdy, w tym dwa czołowo. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba. Na miejscu wiele godzin pracowały służby.

Informację o zdarzeniu służby otrzymały około godziny 17:35. Na miejsce niezwłocznie zostały skierowane liczne siły podmiotów ratowniczych- zastępy PSP Oleśnicy i OSP Sokołowic, zespół Ratownictwa Medycznego, karetki stowarzyszenia Służby Ratownicze a także wiele patroli Policji.

W momencie dotarcia zastępów Straży na miejsce zdarzenia, wewnątrz pojazdu osobowego uwięziona była jedna osoba bez oznak życia. Przystąpiono do jej niezwłocznej ewakuacji przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. W pojeździe podróżowało również 9-letnie dziecko, które zostało ewakuowane z wraku przez Ratowników Medycznych, którzy na miejscu pojawili się już około 2 minuty po wypadku. To oni od samego początku prowadzili akcję ratowniczą.

Po kilkunastu minutach, z uszkodzonego pojazdu ewakuowany został jego kierowca. Niezwłocznie przystąpiono do jego reanimacji. W akcji użyty został automatyczny masażer klatki piersiowej. Ta trwała blisko godzinę, lecz niestety nie przyniosła rezultatów. Mężczyzna zmarł. Doznał bowiem bardzo ciężkich obrażeń wewnętrznych.

Na chwilę obecną przyczyny wypadku nie są znane. Wiadomo jedynie, że z niewyjaśnionych przyczyn, kierujący Oplem Vectrą mężczyzna, jadąc w stronę Oleśnicy, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo-bocznie z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem ciężarowym marki Mercedes, z naczepą. Osobówka, siłą uderzenia, została odrzucona na około 20 metrów do przydrożnego rowu. To najprawdopodobniej w tym momencie Opel uderzył jeszcze w przejeżdżające obok Subaru.

Do późnych godzin nocnych droga krajowa nr 25 była całkowicie zablokowana. Ruch został przywrócony około 1:00. Obecnie działania na miejscu wypadku zostały już zakończone- usunięto pojazdy a także uprzątnięto jezdnię. Jest to jednak kolejny, w niedługim odstępie czasu, wypadek ze skutkiem śmiertelnym na tej drodze. Niespełna 3 tygodnie temu, w pobliżu Ostrowiny również doszło do tragicznego zdarzenia.

Jedna myśl na temat “Ojciec nie żyje. Syn w szpitalu. Śmiertelny wypadek na krajowej 25-tce

  • 25 października 2018 o 06:07
    Permalink

    Jeżdżą jak warianty a pozniej są skutki

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.