Ogromny pożar fabryki styropianu. W akcji oleśnickie zastępy Straży Pożarnej

Dzisiejszej nocy, około godziny 2:00, w jednym z zakładów produkcyjnych zlokalizowanych we Wrocławiu przy ulicy Kiełczowskiej wybuchł pożar. Ogień błyskawicznie objął niemalże całą wielkopowierzchniową halę magazynową, w której składowane były surowce służące do produkcji styropianu a także wyroby gotowe. Sytuacja była bardzo dynamiczna, pożar rozwijał się bardzo szybko i bardzo długo pozostawał nieopanowany. W działaniach w pierwszej fazie brały udział zastępy Straży Pożarnej z powiatu wrocławskiego. Jak się jednak okazało siły i środki będące w dyspozycji KM PSP we Wrocławiu okazały się niewystarczające.

Do pomocy w gaszeniu pożaru zadysponowane zostały siły spoza powiatu wrocławskiego – w tym z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy. Na miejsce udała się sekcja gaśnicza w składzie: ciężki samochód gaśniczy GCBA Scania oraz samochód specjalny z drabiną mechaniczną SD Iveco Magirus. Przejazd zastępów do pożaru udało się naszej redakcji uwiecznić na poniższym materiale wideo. 

Działania zastępów na miejscu trwały wiele godzin i zostały zakończone około 6:00. W gaszeniu pożaru uczestniczyło około 30 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Jak wynika z naszych informacji nikt nie został poszkodowany, a wszyscy pracownicy zdążyli ewakuować się z budynku. 

fot. OSP Brzezia Łąka 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.