Nowe terenowe GBA za 810 tys. zł dla OSP Bierutów. Dostarczy je firma Moto-Truck

Urząd Miejski w Bierutowie rozstrzygnął postępowanie przetargowe na dostawę fabrycznie nowego, średniego samochodu ratowniczo- gaśniczego z napędem 4×4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Bierutowie. Najkorzystniejszą, a zarazem jedyną, ofertę złożyła firma Moto-Truck z Kielc. Przedsiębiorstwo zaoferowało realizację zamówienia za kwotę 810 tysięcy złotych. Dostawa samochodu ma zostać zrealizowana w połowie listopada bieżącego roku.

Podobny wóz tego samego producenta od kilku lat użytkuje sąsiednia jednostka OSP w Zbytowej

Nowy pojazd zastąpi wysłużonego już ponad 40-letniego Stara 244. Według dokumentacji przetargowej, zabudowa zakupionego pojazdu wykonana zostanie na fabrycznie nowym podwoziu z 2020 roku. Pojazd wyposażony będzie w silnik o mocy minimum 286 koni mechanicznych, spełniający normę emisji spalin EURO6, stały napęd terenowy na wszystkie 4 koła i ośmiostopniową skrzynię biegów. Zabudowa pożarnicza wykonana zostanie z materiałów odpornych na korozję w systemie skrytek 3+3+1, zamykanych aluminiowymi żaluzjami wodo i pyłoszczelnymi. Kabina wozu pomieści łącznie 6 Ratowników, dla których miejsca siedzące przewidziano w układzie 1+1+4.

Strażacy z Międzyborza również od kilku lat są w posiadaniu podobnego samochodu w zabudowie Moto-Truck 

Serce samochodu stanowić będzie dwuzakresowa autopompa o wydajności minimum 2.800 litrów na minutę, zbiornik wody o pojemności minimum 3.000 litrów oraz zasobnik na środek pianotwórczy stanowiący 10% pojemności zbiornika wodnego. Wóz wyposażony będzie również m. in. w system zraszaczy, linię szybkiego natarcia, działko wodno- pianowe, maszt oświetleniowy, kamerę cofania czy cyfrowo – analogowy sprzęt łączności radiowej. Na samochodzie zainstalowana zostanie sygnalizacja ostrzegawcza wykonana w technologii LED, w której skład wchodzić będzie belka ostrzegawcza zlokalizowana na dachu kabiny, lampy kierunkowe LED na bokach i masce pojazdu, pojedyncza lampa typu „kogut” na tyle zabudowy wraz z falą świetlną, służącą do określania kierunku omijania pojazdu  a także generator sygnałów ostrzegawczych o mocy minimum 100W wraz z sygnałem pneumatycznym. Dla polepszenia widoczności podczas jazdy nocą i w warunkach ograniczonej widoczności, na pojeździe zainstalowane zostaną halogeny dalekosiężne wraz z doświetlającą listwą LED.

Średni MAN w zabudowie Moto- Truck służy również w OSP Szczodre (powiat wrocławski)

Jak wynika z naszych informacji, samochód ma być wykonany na podwoziu samochodu marki MAN. Będzie to drugi, nowy średni samochód ratowniczy, jaki w tym roku trafi do jednostek ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu oleśnickiego. Warto również wspomnieć, że jednostka OSP Bierutów w zeszłym roku objęła 1. miejsce w powiecie pod względem ilości podejmowanych interwencji.

W służbie bierutowskiej OSP od około 6 lat jest ciężki MAN w zabudowie kieleckiego Moto- Truck’a

Jedna myśl na temat “Nowe terenowe GBA za 810 tys. zł dla OSP Bierutów. Dostarczy je firma Moto-Truck

  • 1 października 2020 o 15:51
    Permalink

    Cały czas auta tylko dla jednostek, które mają dobre auta, może czas zacząć wymieniać te stary 244?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.