Nocne potrącenie na Dobroszyckiej. Po ciężko rannego obywatela Ukrainy przyleciał śmigłowiec LPR

Dzisiejszej nocy, tuż przed godziną 23:00, na ulicy Dobroszyckiej w Oleśnicy, doszło do bardzo poważnego w skutkach zdarzenia drogowego. Samochód osobowy potrącił tam pieszego. Mężczyzna doznał bardzo poważnych obrażeń i był cały czas nieprzytomny. O zdarzeniu zostały powiadomione służby – na miejsce skierowane został specjalistyczny zespól Ratownictwa Medycznego a także patrol Policji z Wydziału Ruchu Drogowego.

Jako pierwsi na miejscu pojawili się oleśniccy Mundurowi, którzy potwierdzili informację o zdarzeniu z udziałem samochodu osobowego i pieszego. Ranny mężczyzna znajdował się pod opieką osób postronnych. Po chwili na miejsce dotarł zespół Ratownictwa Medycznego, który przejął poszkodowanego. Po wstępnej ocenie stanu rannego, kierownik zespołu podjął decyzję o wezwaniu na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Stan mężczyzny był bardzo ciężki – doznał on między innymi urazu głowy oraz złamania kończyny dolnej i przez cały czas pozostawał nieprzytomny.

W związku z wezwaniem na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, o zdarzeniu zostali poinformowani oleśniccy Strażacy, których zadaniem było przygotowanie dogodnego miejsca do lądowania dla maszyny. Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Oleśnica, które przybyły na miejsce niemalże równo ze śmigłowcem, którego Pilot, po wstępnym rozpoznaniu terenu, podjął próbę lądowania na pobliskim polu. Ta zakończyła się sukcesem, a załoga maszyny udała się do ambulansu, gdzie wstępnie zaopatrzony został już poszkodowany.

Mężczyzna został przekazany załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, która następnie przetransportowała go drogą powietrzną do jednego z wrocławskich szpitali. Jak udało nam się ustalić, mężczyzna w momencie zdarzenia miał być nietrzeźwy a także nie posiadać na sobie żadnych elementów odblaskowych. Do potrącenia doszło około 50 metrów przed terenem zabudowanym. Z naszych informacji wynika, iż zarówno około 30-letni obywatel Ukrainy idący się poboczem, jak i kierująca Hyundaiem kobieta, poruszali się ulicą Dobroszycką w kierunku centrum. Kierująca osobówką miała zauważyć pieszego dopiero gdy ten, najprawdopodobniej potknął się, a następnie w wyniku utraty równowagi wpadł wprost na maskę osobówki. Obecni na miejscu Mundurowi wyjaśniają dokładny przebieg i okoliczności zdarzenia. W chwili obecnej trwają oględziny, trwa także oczekiwanie na przybycie grupy dochodzeniowo – śledczej. Droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana.

Na miejscu:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 01 09 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-Eurocopter H135 Ratownik-13 – LPR Wrocław

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

-Volkswagen Caddy WP-I KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.