Nocna jazda Peugeota zakończona na drzewie- kierowca był nietrzeźwy?

Dzisiejszej nocy, około kwadrans po godzinie 23:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do jakiego doszło na ulicy Wały Jagiellońskie w Oleśnicy. Z otrzymanych informacji wynikało, że samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy oleśnickiej Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej, jak i również zespół Ratownictwa Medycznego i patrol Policji.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, w toku przeprowadzonego rozpoznania potwierdzono treść otrzymanego zgłoszenia. Samochód osobowy marki Peugeot na wrocławskich tablicach rejestracyjnych, zjechał z drogi a następnie uderzył w rosnące na poboczu drzewo. Pojazdem podróżował prawdopodobnie jedynie kierujący nim mężczyzna, który opuścił samochód przed przybyciem JOP na miejsce zdarzenia. Kierowca nie doznał żadnych obrażeń, a z uwagi na podejrzenie, że znajduje się w stanie nietrzeźwości został przekazany przybyłemu na miejsce patrolowi Policji.

Działania Strażaków skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu pojazdu biorącego w nim udział, odłączeniu akumulatora oraz sorpcji powstałych rozlewisk płynów eksploatacyjnych. Około północy zastępy zakończyły działania i powróciły do koszar. Pojazd, jak i miejsce zdarzenia, przekazane zostało protokolarnie obecnym na miejscu Mundurowym do dalszych czynności.

Jak udało nam się ustalić, mężczyzna tuż przed zderzeniem z drzewem, kilkaset metrów wcześniej na skrzyżowaniu ulicy 3 Maja i Słowackiego, miał zjechać na chodnik i z impetem staranować stojący tam betonowy śmietnik oraz znaki drogowe. Następnie próbował wjechać do pobliskiego parku Książąt Oleśnickich. Czy faktycznie powstałe tam uszkodzenia są wybrykiem tego samego sprawcy ustalą Mundurowi. Obecnie na miejscu trwają czynności wyjaśniające. Kierujący Peugeotem został zakuty w kajdanki i zatrzymany. Trwa ustalanie, czy faktycznie znajdował się on pod wpływem alkoholu lub środków psychoaktywnych. Ruch w miejscu zdarzenia jest częściowo zablokowany.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 01 09 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-Volkswagen Caddy WP-I KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.