Nieznany sprawca okradł oleśnicką Stację Pogotowia Ratunkowego

Dzisiejszej nocy (22/23.V.16), nieznany sprawca dokonał kradzieży w stacji Pogotowia Ratunkowego w Oleśnicy, przy ulicy Ludwikowskiej. Mężczyzna, poruszając się na rowerze wszedł do garażu, w którym stacjonują karetki pogotowia, po czym wyniósł z niego kilka przedmiotów.

Jego łupem padły prawdopodobnie głównie kable zasilające akumulatory ambulansów, aby te w każdej chwili były gotowe do wyjazdu. Przybyli na miejsce policjanci po rozmowie z ratownikiem medycznym, który zauważył zajście, wytypowali sprawcę kradzieży. Jest nim najprawdopodobniej zanany policji mężczyzna zbierajmy złom.

Mundurowi, którzy kilka minut wcześniej prowadzili interwencję przy ulicy Stolarskiej, zwrócili uwagę na „kręcącego” się po okolicy znajomego im mężczyznę. Jego rysopis pasował do opisu podanego przez świadka kradzieży.

Policyjne patrole pracujące na terenie miasta, zostały poinformowane o podejrzanej osobie. Wartość skradzionego kabla nie jest duża, lecz niepodłączony do sieci pojazd ratowniczy może nie być w stanie ruszyć na pomoc.

Takie zachowanie jest skrajnie nieodpowiedzialne, przez głupotę, bo inaczej tego ująć nie można, ktoś potrzebujący pomocy medycznej może jej nie otrzymać. Oleśnicka policja prowadzi działania mające ustalić miejsce zamieszkania podejrzanego mężczyzny oraz czy to faktycznie on okradł formację ratująca ludzkie życia.

fot. ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.