Nietrzeźwy kierowca Jeepa spowodował wypadek

Dziś w godzinach wieczornych Straż Pożarna została powiadomiona o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów na ulicy Warszawskiej na podoleśnickich Spalicach. Według zgłoszenia jeden z kierowców miał być nietrzeźwy. Na miejsce udały się dwa zastępy z JRG Oleśnica oraz patrol Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego.

Po dojeździe na miejsce zastępów Straży i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu udział biorą najprawdopodobniej dwa samochody, pomiędzy którymi doszło do najechania na tył. W wyniku zderzenia nie miał nikt zostać ranny, jednak po chwili zgłosiły się osoby uskarżające na dolegliwości spowodowane kolizją.

Na miejsce udaje się zespół Ratownictwa Medycznego celem udzielenia pomocy osobom poszkodowanym. Na tą chwilę są one pod opieką Strażaków. Z naszych informacji wynika, że nie doznały one obrażeń zagrażających życiu.

Na miejscu obecni są również Policjanci ustalający dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia. Wstępnie wiadomo iż kierujący pojazdem marki Jeep mężczyzna był prawdopodobnie nietrzeźwy. To on również miał doprowadzić do zdarzenia poprzez niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go Volvo. Na chwilę obecną został przewieziony do oleśnickiej Komendy Policji celem zbadania dokładnego stanu trzeźwości.

Na ulicy Warszawskiej ruch odbywa się wahadłowo. Uszkodzone pojazdy blokują pas drogi w kierunku Cieśli. Czas trwania utrudnień zależeć teraz będzie od obrażeń jakich doznały osoby poszkodowane. Nie wiadomo czy zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako wypadek czy jako kolizja. Wstępnie czynności wykonywane są w kierunku zdarzenia z poszkodowanymi – wypadku.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-Zespół Ratownictwa Medycznego – w drodze

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-KIA Ceed WP-I KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.