Najechanie trzech pojazdów na Wojska Polskiego – FOTO, WIDEO

Dzisiaj (19.VII.16), około godziny 15:00 do SK KP PSP wpłynęło zgłoszenie o wypadku trzech samochodów na skrzyżowaniu ulic Kopernika i Wojska Polskiego. Na miejsce zostały zadysponowane 2 zastępy z JRG Oleśnica, zespół Ratownictwa Medycznego oraz policyjna „drogówka”.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na wysokości skrzyżowania z ulicą Kopernika, doszło do najechania, w którym udział biorą pojazdy marki Volkswagen Golf i Passat oraz Renault Megane. W wyniku zdarzenia dwie osoby, w tym małe dziecko, zostały lekko poszkodowane. Do czasu dojazdu ZRM na miejsce, KPP udzielali im ratownicy PSP.

Z ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego obecnych na miejscu, wynika, że do zdarzenia doszło gdy Volkswagen Passat oraz Renault zwolniły lub zatrzymały się przed przejściem dla pieszych. W tył Passata z impetem uderzył VW Golf, a ten następnie najechał na poprzedzające go Renault.

Przez ponad godzinę zablokowany był pas w kierunku Spalic, ruch odbywał się wahadłowo, tworzyły się spore korki. Około godziny 16:00 działania zostały zakończone a polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP i wsparcia psychicznego osobom poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów, neutralizacji płynów eksploatacyjnych, uprzątnięciu jezdni z elementów powypadkowych oraz wahadłowym kierowaniu ruchem.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-Mercedes Sprinter ZRM (P) SPR Oleśnica

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

WIDEORELACJA

PONIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ

[huge_it_slider id=”10″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.