Najechanie na Dobroszyckiej. Pięć osób rannych – FOTO, WIDEO

Oleśniccy Strażacy otrzymali dziś zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Dobroszyckiej. Do zdarzenia, do którego zadysponowane zostały 2 zastępy PSP, 2 zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policję, doszło około godziny 14:30.

Po dotarciu na miejsce zastępów Straży oraz przeprowadzonym przez dowódcę rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu, do którego doszło na skutej najechania na tył pojazdu, biorą udział samochody marki Opel Astra oraz BMW 320. Jeden z pojazdów po zdarzeniu znalazł się na poboczu, natomiast drugi zablokował pas drogi w kierunku Dąbrowy. Trzy osoby z BMW oraz dwie z Opla zostały poszkodowane. Dowódca akcji polecił zadysponowanie na miejsce zdarzenia karetek pogotowia.

Po dojeździe do zdarzenia oleśnickiego oraz sycowskiego zespołu Ratowników, osoby poszkodowane zostały przekazane pod opiekę załóg Pogotowia. Do momentu przybycia karetek Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy udzielali Strażacy. Następnie ranni trafili do szpitali.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu Policjantów Wydziału Ruchu drogowego, wynika, że młody kierowca Opla nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go BMW, które nagle się zatrzymało. Na skutek tego Astra najechała na tył „beemki”. Dodatkowo podróżujący ze sprawcą zdarzenia pasażer nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, co skutkowało uderzeniem w przednią szybę samochodu.

Na miejscu do chwili obecnej czynności prowadzą Funkcjonariusze Policji. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia. Po około godzinie akcji zastępy PSP wróciły do jednostki. Działania Strażaków polegały m.in. na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów, wahadłowym kierowaniu ruchem. Na ulicy Dobroszyckiej mogą występować utrudnienia w ruchu.

[huge_it_slider id=”86″]

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-Volkswagen Crafter ZRM (S)D07 03 SPR Syców

-Volkswagen Crafter ZRM (P)D07 02 SPR Oleśnica

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

WIDEORELACJA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.