Na ratunek rannemu leżącemu na torach kolejowych

Dzisiejszego wieczoru, około godziny 21:30 oleśnickie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie w średnim wieku, który miał z niewiadomego powodu spacerować po torach kolejowych w miejscowości Świerzna, wzbudzając tym samym podejrzenia u okolicznych mieszkańców. Ci zawiadomili o tym fakcie Policję, jednakże chwilę później potrzebna była interwencja Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna został odnaleziony bowiem leżący na torowisku z urazem głowy.

Z uwagi na brak dostępnego na tamtą chwilę zespołu Ratownictwa Medycznego, na miejsce skierowane zostały zastępy Straży Pożarnej. Mundurowi, którzy dotarli na miejsce zastali zabezpieczonego wstępnie, przez pobliskich mieszkańców, mężczyznę w wieku około 45-lat z urazem głowy. Po chwili na miejsce dotarł systemowy ambulans, a poszkodowanego przekazano pod opiekę Ratowników Medycznych.

Całą sytuację opisała naszemu reporterowi kobieta, która była niemalże od początku świadkiem tej niecodziennej sytuacji, a następnie udzielała pomocy rannemu mężczyźnie. Według jej relacji mężczyzna kilkanaście minut miał chwiejnym krokiem spacerować bez celu – tam i z powrotem – po torowisku. Co ciekawe, od mężczyzny nie było wyczuwalnej woni alkoholu, a jego stan również nie wskazywał na to, że mógł znajdować się w stanie nietrzeźwości. Miał on logicznie odpowiadać na zadawane pytania, jednakże nie potrafił podać powodu, dla którego spaceruje po torowisku. Po kilku minutach miał oddalić się od interweniujących mieszkańców i zniknąć z pola widzenia.

Po krótkich poszukiwaniach udało się odnaleźć mężczyznę. Leżał on na torowisku, początkowo był nieprzytomny. Najprawdopodobniej w wyniku upadku i doznanego urazu głowy doszło także do ataku drgawek. W trosce o bezpieczeństwo własne osób udzielających pomocy, poszkodowanego mężczyznę, z pomocą kilku mieszkańców, przeniesiono na pobliską drogę a tam kontynuowano udzielanie mu pomocy do czasu dojazdu służb. Obecni na miejscu byli także Policjanci, który wyjaśniają motywy tajemniczego zachowania mężczyzny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.