Motocyklista zginął po uderzeniu w betonowy przepust. Tragedia pod Twardogórą

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 17:50, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem motocyklisty w miejscowości Sądrożyce (gm. Twardogóra). Z uzyskanych informacji wynikało, że kierowca jednośladu uderzył w przydrożne ogrodzenie posesji. Na miejsce niezwłocznie zadysponowane zostały po dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Oleśnicy i jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Twardogórze. Do zdarzenia również udały się patrole Policji i podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego.

Po dotarciu pierwszego zastępu z OSP KSRG Twardogóra na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocykla i samochodu dostawczego. Poszkodowany kierujący jednośladem znajdował się poza jezdnią – w przydrożnym rowie. Ratownicy OSP niezwłocznie przystąpili do udzielania pomocy rannemu mężczyźnie, a także zabezpieczenia miejsca zdarzenia i pojazdów biorących w nim udział.

Po dotarciu na miejsce podstawowej karetki Pogotowia Ratunkowego, kierownik zespołu podjął decyzję o odstąpieniu od medycznych czynności ratunkowych. Obrażenia jakich doznał 36-latek okazały się zbyt poważne – mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. W wyniku uderzenia w przydrożny betonowy przepust, głowa motocyklisty miała zostać niemalże zmiażdżona. 36-latek niestety nie miał szans na przeżycie. 

Na miejscu zdarzenia pojawili się Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego a także grupa dochodzeniowo – śledcza. Mundurowi wyjaśniają okoliczności wypadku pod nadzorem Prokuratora. Do ustalenia dokładnego przebiegu zdarzenia powołany zostanie biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Wstępnie Mundurowi ustalili, że do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w momencie gdy motocyklista wyprzedzał jadące przed nim pojazdy – w tym busa marki Peugeot. W trakcie wykonywania tego manewru, kierujący samochodem dostawczym prawdopodobnie też próbował wykonać ten sam manewr, w wyniku czego zjechał do lewej strony jezdni i lusterkiem zahaczył jadącego motocyklistę. Ten wybity z toru jazdy zjechał do przydrożnego rowu a następnie kilkadziesiąt metrów dalej zderzył się z przepustem. Są to jednak wstępne ustalenia. Dokładny przebieg ustalany będzie w toku prowadzonego postępowania. Działania na miejscu obecnie nadal prowadzą zastępy twardogórskiej Straży Pożarnej, które pomagają w zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca wypadku. Droga wciąż jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin. 

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-GCBA 5/32 Scania P410 |519[D]61| OSP KSRG Twardogóra

-GBA 3/16 Scania P360 |519[D]65| OSP KSRG Twardogóra

-D 01 22 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Syców*

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

-Hyundai i20 GD-Ś KPP Oleśnica

-Opel Astra KP Twardogóra

 

2 myśli na temat “Motocyklista zginął po uderzeniu w betonowy przepust. Tragedia pod Twardogórą

 • 21 kwietnia 2020 o 20:11
  Permalink

  O Jejku, na miejscu było OSP?? Czyżby zaczęli dysponować OSP do zdarzeń?

  Odpowiedz
 • 22 kwietnia 2020 o 13:41
  Permalink

  Maks, wiesz inna gmina, może nie żałuję na OSP tak jak gmina Oleśnica

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.