Mitsubishi dachowało aby uniknąć zderzenia z Renault

Około kwadrans przed godziną 15:00, do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 340 w miejscowości Nowosiedlice. Dyżurna Operacyjna zadysponowała na miejsce dwa zastępy z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej a także zaalarmowała Ochotników z dobroszyckiej OSP. Do zdarzenia udał się także zespół Ratownictwa Medycznego a także patrol Policji.

Po dotarciu pierwszego zastępu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że na odcinku drogi pomiędzy Dąbrową a Nowosiedlicami doszło do dachowania samochodu osobowego marki Mitsubishi Pajero. W pojeździe w momencie zdarzenia podróżowały trzy osoby – kobieta i dwóch mężczyzn. Pasażerce oraz pasażerowi udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Samochód znajdował się na boku w przydrożnym rowie.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia a także pojazd biorący w nim udział oraz udzielili pomocy i wsparcia psychicznego poszkodowanym do czasu dojazdu zespołu Ratownictwa Medycznego. Około 30-letni mężczyzna z urazem ręki – najprawdopodobniej złamaniem – został przekazany pod opiekę Ratowników Medycznych. Poszkodowany następnie trafił do szpitala.

Jak udało nam się ustalić, w zdarzeniu brał udział jeszcze jeden pojazd, który okazał się jego sprawcą. Kierujący Renault Megane na oławskich tablicach rejestracyjnych, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej od strony Miodar, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się w stronę Oleśnicy Mitsubishi z Milicza. Jego kierowca aby uniknąć zderzenia z Renault, zjechał na pobocze a następnie wpadł do przydrożnego rowu gdzie dachował. Dokładne okoliczności oraz przebieg zdarzenia wyjaśniali obecni na miejscu Mundurowi. Na czas działań służb ruch na tym odcinku drogi odbywał se wahadłowo.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-GBA 3/36 Scania P320 |519[D]22| OSP KSRG Dobroszyce

-D 01 20 – Volkswagen Crafter |ZRM (P) | SPR Twardogóra

-Opel Astra WP-I KPP Oleśnica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.