Mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie spowodował wypadek i kolizję

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 15:00, Dyżurna Operacyjna Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrała zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego, który miał zjechać z jezdni a następnie uderzyć w drzewo, na drodze krajowej nr 25 w pobliżu Sokołowic. Na miejsce zadysponowała dwa zastępy z JRG Oleśnica a także zastęp z pobliskiej OSP Sokołowice. Do zdarzenia udał się również zespół Ratownictwa Medycznego z Twardogóry a także oleśnicki patrol Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego.

Po dotarciu pierwszych zastępów na miejsce i rozpoznaniu stwierdzono, że pojazd osobowy marki Renault Scenic, kierowany przez najprawdopodobniej nietrzeźwego mężczyznę, zjechał z drogi a następnie uderzył w przydrożne drzewo i zatrzymał się w pobliskich zaroślach. Pojazdem poruszać się miał jedynie jego kierowca, który został poszkodowany. Mężczyzna doznał m.in. urazu głowy. Do czasu dojazdu ZRM na miejsce zdarzenia, pomocy udzielali mu Ratownicy Straży Pożarnej.

Z momentem przybycia zespołu Ratownictwa Medycznego, poszkodowany został przekazany pod opiekę Ratowników Medycznych. Mężczyzna był jednak tak pijany, że nie mógł się utrzymać na własnych nogach, a kilkumetrową drogę do ambulansu musiał pokonać z pomocą kilku innych osób. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, miał on mieć w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Po udzieleniu mu pomocy na miejscu, trafił do oleśnickiego szpitala.

Działania zastępów PSP i OSP na miejscu zdarzenia trwały około godzinę i polegały głownie na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pojazdu biorącego w nim udział, odłączeniu akumulatora, udzieleniu pomocy poszkodowanemu oraz wahadłowym kierowaniu ruchem. Na miejscu pozostał patrol Policji zabezpieczający pojazd oraz prowadzący dalsze czynności w sprawie. Jak udało nam się jednak dowiedzieć, kierowca osobówki miał wcześniej, na terenie Spalic, doprowadzić do kolizji z innym pojazdem. Jak się jednak okazało uciekł z miejsca zdarzenia.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-GBA 2.5/16 Star 244 |517[D]42| OSP Sokołowice

-D 07 04 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Twardogóra*

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

-Kia Ceed WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.