Lądowanie śmigłowca LPR na Wileńskiej

Dzisiaj (21.V.16), około godziny 14:15 do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęła informacja od dyspozytora Pogotowia Ratunkowego o konieczności zabezpieczenia lądowiska dla helikoptera LPR. Jako docelowe miejsce przyziemienia wybrano plac przez wjazdem do jednostki wojskowej na ulicy Wileńskiej w Oleśnicy. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy z oleśnickiej JRG.

Po dojeździe zastępów na miejsce droga została zablokowana, a lądowisko odcięte od dostępu osób trzecich. Jak udało się nam ustalić, śmigłowiec został wezwany przez specjalistyczny Zespół Ratownictwa Medycznego do pacjenta po nagłym zatrzymaniu krążenia w mechanizmie migotania komór.

Stan mężczyzny w wieku około 60 lat był poważny, przez cały czas był on intubowany oraz prawdopodobnie wymagał zabiegu kardiologicznego. Pacjent został przetransportowany drogą powietrzną do szpitala przy ulicy Kamieńskiego we Wrocławiu.

Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zablokowaniu ruchu drogowego, odcięciu lądowiska od dostępu osób postronnych oraz pomocy w transporcie mężczyzny do śmigłowca. Akcja została zakończona około godziny 15:10 po czym zastępy wróciły do jednostki.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-Mercedes Sprinter ZRM (S) SPR Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.