Lądowanie śmigłowca i akcja ratunkowa w centrum Oleśnicy

Tuż po godzinie 12:00, na Placu Zwycięstwa pojawił się śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Maszyna przyleciała do starszego mężczyzny z problemami z sercem, u którego miało dojść do nagłego zatrzymania krążenia. Jej załoga została wezwana do pomocy przez naziemny zespół podstawowy z Oleśnicy.

Miejsce lądowania zabezpieczał jeden zastęp Strażaków z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej. W momencie przyziemienia i startu śmigłowca wstrzymany był również ruch na ulicy Sinapiusa. Strażacy ograniczyli także dostęp osób trzecich w okolice lądowiska.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, w jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Jana Sinapiusa 10 miało dojść do zatrzymania krążenia u starszego mężczyzny. Pacjent miał mieć problemy z sercem w związku z czym została podjęta decyzja o wezwaniu powietrznego zespołu celem pilnego transportu. Ostatecznie jednak śmigłowiec odleciał bez pacjenta.

Śmigłowiec ratowniczy przyciągnął masę gapiów jak i dzieci, które chętnie robiły sobie przy, a nawet w nim zdjęcia. Niestety większość ze zgromadzonych osób traktując to wydarzenie jako zwykłą atrakcję zapomniała, że helikopter przyleciał tu na ratunek, a kawałek dalej trwała walka o życie starszego mężczyzny…

Jedna myśl na temat “Lądowanie śmigłowca i akcja ratunkowa w centrum Oleśnicy

  • 3 lipca 2017 o 14:39
    Permalink

    Zanim przyleciał LPR pod blok już zdążył przyjechać karawan… Panowie długo czekali w helikopterze chyba na cud bo ci z zakłady pogrzebowego już „robili swoje”

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.