Kontrowersyjna akcja policji

Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w niedzielę, 28 lutego na skwerku przy ulicy Daszyńskiego. W godzinach popołudniowych dyżurny oleśnickiej policji otrzymał zgłoszenie o osobach, które spożywają alkohol na ławce w Parku Kolejarzy. Celem interwencji na miejsce został wysłany dwuosobowy patrol umundurowanych funkcjonariuszy.

Podczas próby wylegitymowania mężczyzny ten odmówił podania swoich danych, był on agresywny, wulgarny oraz kierował słowa obrażające w kierunku mundurowych, następnie próbował się oddalić. To co działo się potem, bardzo dobrze ilustruje powyższe wideo. Mężczyzna podczas próby zatrzymania stawia opór, nadal w sposób wulgarny wyraża się do funkcjonariuszy, którzy mimo wszystko próbują go uspokoić -Spokojnie, uspokój się chłopie, takie szarpanie potrzebne?- tak brzmiały słowa kierowane do obezwładnianego. Osoba ta aby uniemożliwić zakucie w kajdanki leżąc na ziemi szarpie się i wyrywa  mundurowym.

– Ku**a, poje***o Cię, ja pier***e- to najczęstsze słowa kierowane do policjantów. Po założeniu kajdanek awanturnik został zaprowadzony do radiowozu a następnie przewieziony na lokalną komendę policji, gdzie zostały ustalone jego dane osobowe oraz został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie wykazało, że 47- letni mieszkaniec Oleśnicy, miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

– Działania mundurowych były właściwe i zgodnie z przepisami, każdy ma obowiązek wylegitymowania się na żądanie funkcjonariuszy uprawnionych do tego służb. Policjant musi wiedzieć, z kim rozmawia i czy nie jest to na przykład osoba poszukiwana . W tym przypadku do działań policjantów zmusiło konkretne zachowanie mężczyzny- Powiedział portalowi nOlesnica.pl asp. sztabowy Sławomir Gierlach, rzecznik prasowy KPP w Oleśnicy.

Wśród oleśnickiej społeczności Facebook’a film staje się coraz bardziej popularny, komentujące go osoby nie szczędzą słów krytyki w kierunku policjantów. Może jednak warto się zastanowić, że sprawcami całego zamieszania nie są policjanci, którzy wykonywali swoją pracę, często niedocenianą przez społeczność, lecz pijany mężczyzna, który zaczepiał ludzi, wulgarnie się wyrażał czy szarpał  próbujących go obezwładnić z powodu próby ucieczki policjantów…

źródło wideo: LINK

2 myśli na temat “Kontrowersyjna akcja policji

  • 3 marca 2016 o 18:03
   Permalink

   i nie byl ahresywny a slowa byly nie skierowane do policji tylko byl w szoku ze nie rozmawiano z nim lecz potraktowano jak przestepce

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.