Kolejny pożar opuszczonego kompleksu zabudowań

Dzisiejszego popołudnia, tuż po godzinie 18:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy, odebrał zgłoszenie dotyczące pożaru zabudowań na terenie opuszczonego kompleksu garażowego. Jak wynikało ze zgłoszenia, z wnętrza pustostanów, mieszczących się w pobliżu ul. Leśnej, wydobywały się kłęby dymu. Na miejsce niezwłocznie została zadysponowana sekcja gaśnicza z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej. Strażacy, z uwagi na bliskość koszar, na miejscu obecni byli już po kilku minutach od przyjęcia zgłoszenia. 

W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że w jednym z garaży pożarem objęty jest dach o konstrukcji drewnianej, pokryty papą. Celem ugaszenia ognia zbudowana została jedna linia gaśnicza, z której następnie podano prąd wody w natarciu na płonące zadaszenie. Sytuacja została szybko opanowana, a Strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych celem dokładnego zlokalizowania i dogaszenia pojedynczych zarzewi ognia. Działania na miejscu trwają nadal. 

Obecny na miejscu Dowódca zadecydował o wezwaniu patrolu Policji. Nie był to bowiem pierwszy taki pożar w tym miejscu. W przeciągu ostatniego pół roku Mundurowi interweniowali w tym miejscu już kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt razy w związku z identycznymi sytuacjami. Jak udało nam się ustalić, za celowym podkładaniem ognia może stać grupa dzieci w wieku szkolnym. Sprawą zajęli się Mundurowi. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają Policjanci.  

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GCBA 8+4/60 Scania G480 |511[D]25| JRG Oleśnica

-Opel Astra WP-I KPP Oleśnica 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.